تصاویر شگفت انگیز از کودکی که برای اولین بار صدای مادرش را می شنود+فیلم

درست در لحظه آزمایش نتیجه این جراحی، پدر جاناتان از این لحظه حساس و هیجان انگیز فیلمبرداری می کند. عکس العمل جاناتان بعد از شنیدن صدای مادرش بسیار دیدنی و منقلب کننده است. پستانک از دهان شگفت زده و شاد او می افتد و با دهانی باز و متعجب مادرش را نگاه می کند! او صدای مادرش را می شنود که می گوید؛ سلام جاناتان، سلام، صدای منو می شنوی؟
تصاویر زیر ثبت لحظه باور نکردنی عکس العمل یک کودک ناشنوا است، زمانی که برای اولین بار صدای مادرش را می شنود.

جاناتان کودک 8 ماهه که ناشنوا به دنیا آمده است. پزشک معالج او با یک عمل جراحی حساس، عضو مصنوعی ریزی را در گوش میانی او کار می گزارد. بعد از این جراحی جاناتان برای اولین بار می تواند، صدای مادرش را بشنود.

درست در لحظه آزمایش نتیجه این جراحی، پدر جاناتان از این لحظه حساس و هیجان انگیز فیلمبرداری می کند. عکس العمل جاناتان بعد از شنیدن صدای مادرش بسیار دیدنی و منقلب کننده است.


چند لحظه قبل از شروع تست شنوایی جاناتان

 پستانک از دهان شگفت زده و شاد او می افتد و با دهانی باز و متعجب مادرش را نگاه می کند! او صدای مادرش را می شنود که می گوید؛ سلام جاناتان، سلام، صدای منو می شنوی؟


جاناتان لبخند میزند.

مادر تکرار می کند:سلام عزیزم. می تونی صدای منو بشنوی؟

جاناتان و مادرش هر دو میخندند...

مادرش سعی می کند سر او را که با هیجان و خوشحالی به عقب پرت می کند، کنترل کند.

این یک هدیه کریسمس به جاناتان کوچولو از طرف پزشک معالجش بود. پدر و مادر جاناتان هرگز نمی توانند احساس خودشان را در این لحظه خاص توصیف کنند.

این فیلم در مدت کوتاهی به یکی از پر بیننده ترین کلیپ های اینترنت تبدیل شد. چرا که حدود 1.4 میلیون بیننده به خود جذب کرده است./ترجمه: هلن صدیق بنای-همشهری


دانلوداز هر 700 کودک یک نفر ناشنواست

دبیرعلمی دوازدهمین کنگره گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران گفت : از هر 700 کودک که متولد می‌شود یک نفر ناشنواست.

مسعود متصدی زرندی در حاشیه این کنگره که 2 هفته پیش برگزار شده بود، افزود: ازدواج‌های خویشاوندی و مسائل ژنتیک از علل عمده کاهش شنوایی در نوزادان است.

وی گفت: ناشنوایی در کودکان به عوامل ژنتیک بستگی دارد که ناشنوایی ناشی از مسایل ژنتیک در ایران شایع است.

متصدی زرندی افزود: عفونت‌ های گوش از شایع‌ ترین علل ناشنوایی و یا افت شنوایی است .

وی گفت: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب در بخش سلامت و تشخیص به موقع کم شنوایی یا ناشنوایی اقدامات اساسی صورت گیرد تا در سال‌های آینده شاهد بیمار ناشنوا در کشور نباشیم.

متصدی زرندی افزود: ایران به عنوان نخستین کشور در خاورمیانه با جراحی‌‌های کاشت حلزون توانسته است ناشنوایی مادرزادی را درمان کند و در حال حاضر از بسیاری از کشورهای دیگر برای مداوای بیماران خود به ایران سفر می‌کنند.

وی گفت: هم اکنون با پیشرفت فناوری و روش‌های نوین جراحی در ایران ناشنوایی ریشه کن شده است و همه انواع کاهش شنوایی در کشور قابل درمان است .

متصدی زرندی افزود: هم اکنون ایران از بسیاری از کشورهای اروپایی در زمینه جراحی گوش جلو تر است و این امر برای ایران افتخار است.

جایگاه معلولیت ناشنوایی در ایران
ناشنوایی، بعد از عقب‌ ماندگی ذهنی، رتبه دوم معلولیت‌‌ها را در کشور به‌خود اختصاص داده است که با بهره‌گیری از روش کاشت حلزونی ساقه مغز دیگر هیچ کودکی ناشنوا نخواهد بود.

ازدواج‌‌های فامیلی حدود 40‌درصد از ازدواج‌ها را در ایران تشکیل می‌‌دهند که این امر احتمال بروز تعداد زیادی از بیماری‌‌های ژنتیک از جمله انواع ناشنوایی را در کشورمان افزایش می‌‌دهد. برابر آمار موجود،  ناشنوایی، بعد از عقب‌ماندگی ذهنی، رتبه دوم معلولیت‌‌ها را در کشور به‌خود اختصاص داده است.

در هر یک هزار تولد یک نوزاد با ناشنوایی مادرزدای به دنیا می‌آید. ناشنوایی اختلالی با ناهمگنی گسترده است که علل محیطی و ژنتیک بسیاری دارد و شایع‌ترین نقص حس عصبی،  در انسان است.

موارد ژنتیک به‌صورت سندرومی و غیرسندرومی است. حدود 80‌درصد موارد غیرسندرومی به‌صورت اتوزوم مغلوب به ارث می‌‌رسد که به‌دلیل شیوع ازدواج فامیلی در ایران،  مطالعه ناشنوایی‌‌های غیرسندرومی اتوزوم مغلوب در خانواده‌هایی که دارای ازدواج‌های مکرر فامیلی و تکرار ناشنوایی در فرزندان هستند،  مورد توجه بسیار محققین قرار گرفته است. با این حال علت بیش از 80‌درصد ناشنوایی‌‌های ژنتیک در کشورمان هنوز ناشناخته است.

کاشت شنوایی ساقه‌مغز
امروزه تصور عمومی بر این است که ناشنوایان با انجام جراحی کاشت حلزونی شنوایی و توانبخشی بعد از آن، شنوایی خود را به دست می‌آورند.

اگرچه این برداشت در بیشتر از 90درصد کودکان ناشنوا درست است ولی در عین حال کودکانی هم وجود دارند که فاقد ساختار معمولی گوش داخلی هستند و به‌دلیل نداشتن اندام حلزونی و یا نداشتن عصب شنوایی که ارتباط حد فاصل بین ساختمان حلزونی گوش و هسته‌های عصب شنوایی در ساقه مغز را برقرار می‌کند،  قادر به استفاده از کاشت حلزونی نیستند.

در این گروه از افراد می‌توان از دستگاه جایگزین دیگری به نام کاشت حلزونی ساقه مغز استفاده کرد.

کاشت شنوایی ساقه مغز، دستگاهی است که طی یک عمل جراحی در ساقه مغز این افراد ناشنوا کاشته می‌شود. این جراحی باعث می‌شود که فرد ناشنوا صدا را احساس کند.

ABI شامل یک الکترود کوچک است که در هسته‌های عصب‌شنوایی در ساقه مغز کار گذاشته می‌شود و می‌تواند مسیر شنوایی بالاتر از هسته‌ها را با سیگنال‌های الکتریکی تحریک کند.

بخش دیگر دستگاه یک میکروفن کوچک است که پشت گوش قرار می‌گیرد. میکروفن سیگنال‌های صوتی را به یک بخش رمزگشا که زیر پوست قرار گرفته، می‌فرستد. یک سیم کوچک این بخش را به الکترود کاشته شده وصل می‌کند.

در برابر صداهای مختلف، الکترود تحریکات متفاوتی را به ساقه مغز می‌فرستد که این تفاوت‌ها باعث می‌شود که فرد صداهای مختلف را بشنود و از هم تمیز دهد. در واقع می‌توان گفت که ABI به نوعی شبیه جراحی کاشت حلزون است با این تفاوت که در آن الکترودها مستقیماً در مغز قرار می‌گیرند.

این جراحی در بیماران مبتلا به نوروفیبروماتوزیس تیپ‌2 (NF2)،  بیمارانی که فاقد ساختمان گوش داخلی، حلزونی و عصب شنوایی هستند و در موارد ناشنوایی ناشی از قطع عصب شنوایی به دنبال جراحی یا وجود تومور مغزی استفاده می‌شود.

NF2 یک بیماری ژنتیک است که مشخصه آن رشد دو طرفه نورومای آکوستیک روی اعصاب شنوایی گوش‌هاست.

زمانی که برداشتن این تومورهای خوش خیم ضرورت پیدا می‌کند، ممکن است طی جراحی، قسمت‌هایی از عصب شنوایی به همراه تومور برداشته شود. در این موارد کاشت حلزونی نمی‌تواند کمکی کند چون عصب شنوایی آسیب دیده است.

بنابراین از ABI استفاده می‌شود تا الکترودها بدون عبور از عصب شنوایی، مستقیماً قسمت‌های مرکزی‌تر شنوایی را تحریک کنند. اگر چه این جراحی، شنوایی را به‌طور کامل به فرد برنمی‌گرداند اما در هر صورت بیمار را از دنیای سکوت و خاموشی بیرون می‌آورد و به علاوه لب‌خوانی را نیز برای فرد راحت‌تر می‌کند.

تاکنون حدوداً 600 مورد جراحی ABI در کل دنیا انجام شده که حدود 300‌مورد آن در ایالات متحده آمریکا بوده است. با وجود اینکه در زمینه این جراحی و ارزیابی تأثیر آن مطالعات اندک است اما شایان ذکر است که ABI بهترین گزینه درمانی در اینگونه بیماران است. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که 85درصد از افراد کاشت شده، پس از فعال کردن دستگاه می‌توانند بشنوند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستند؟
تشخیص بیماری نوروفیبروماتوزیس تیپ 2، جراحی برداشتن تومور دوطرفه عصب شنوایی، فقدان کامل حلزونی گوش داخلی و عصب شنوایی وسن حداقل 12 سال.

کاشت ABI نخستین گام به سوی بازسازی شنوایی بیمار است. توجه به این نکته مهم است که شرکت کردن در برنامه‌های توانبخشی بعد از جراحی ABI بسیار پراهمیت است. این برنامه‌ها حدوداً 2 ماه پس از جراحی آغاز می‌شوند.

در برنامه توانبخشی، طی جلسات مختلفی که بیمار با کارشناس شنوایی‌شناسی و کارشناس تنظیم دستگاه دارد، به وی آموزش داده می‌شود که چگونه اصوات جدید را تفسیر کند. این مراحل زمان‌بر است چون کلیدهای صوتی در ABI با آنچه در شنوایی طبیعی وجود دارد متفاوت است.

همانطور که گفته شد این پروتز، شنوایی را به‌طور کامل بازسازی نمی‌کند اما باعث می‌شود که آگاهی فرد از اصوات محیطی از قبیل صدای تلفن، بوق ماشین، زنگ درب و... بیشتر شود. به علاوه اگر این پروتز در کنار لب‌خوانی استفاده شود کمک زیادی به پیشرفت مهارت‌های ارتباطی فرد می‌کند.

http://www.tabnak.ir/fa/news/131633

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

الا که نور خدایی خدا کند که بیایی..


 

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

صعود به پله چهارم با طلاهاي شادي، باقري و سليمي

خبرگزاري فارس: كاروان ورزش ايران در روز هفتم بازي‌هاي آسيايي 2010 گوانگجو با 3 مدال طلا به رده چهارم صعود كرد.


به گزارش خبرنگار اعزامي فارس از گوانگجو، كاروان ورزش ايران در روز هفتم بازي‌هاي آسيايي در يك روز خوب ديگر با احتساب 3 مدال طلايي كه در 3 رشته قايقراني، تكواندو و وزنه‌برداري كسب كرد، جمع مدال‌هاي طلايش را به عدد 8 رساند و يك پله ديگر نسبت به روز گذشته در جدول توزيع مدال‌ها صعود كرد و به رده چهارم رسيد.

محسن شادي، محمد باقري معتمد و بهداد سليمي امروز طلايي‌هاي ايران بودند كه همراه با 2 نقره تكواندو زنان و برنزهاي زنان روئينگي و سجاد انوشيرواني در اين صعود نقش عمده‌اي را ايفا كردند.

تا پايان روز هفتم بازي‌ها از بين 45 كشور 28 كشور موفق به كسب مدال شده‌اند كه در اين ميان 19 كشور مدال طلا را به كاروان ورزش‌هاي كشورشان اختصاص داده‌اند.

*رده بندي توزيع مدال در پايان روز هفتم به شرح زير است:
1- چين؛ 125 طلا، 54 نقره و 55 برنز

2- كره‌جنوبي؛ 42 طلا، 36 نقره و 49 برنز

3- ژاپن؛ 24 طلا، 49 نقره و 51 برنز

4-ايران؛ 8 طلا؛ 7 نقره و 13 برنز

5- هنگ‌كنگ؛ 5 طلا، 9 نقره و 6 برنز

6-كره‌شمالي؛ 5 طلا؛ 8 نقره و 11 برنز

7-تايوان؛ 5 طلا، 7 نقره و 23 برنز

8-قزاقستان؛ 4 طلا، 8 نقره و 18 برنز

9-ازبكستان؛ 3 طلا، 10 نقره و 13 برنز

10-مالزي؛ 3 طلا؛ 3 نقره و 4 برنز

رده‌بندي مدال‌ها از لحاظ مجموع تا پايان روز هفتم:
1-چين با 234 مدال
2-كره جنوبي با 127 مدال
3-ژاپن با 124 مدال
4-تايوان با 36 مدال
5-قزاقستان با 30 مدال
6-ايران با 28 مدال
7-ازبكستان با 26 مدال
8-كره‌شمالي با 24 مدال
9-ويتنام با 22 مدال
10-هند و هنگ‌كنگ با 20 مدال

نكته جالب حضور ويتنام در رده نهم مجموع مدال‌ها با 22 مدال در حالي است كه اين كشور هنوز موفق به كسب مدال طلا نشده و 11 مدال نقره و 11 مدال برنز را كسب كرده است.

*مدال آوران ايران تا پايان روز هفتم بازي‌هاي آسيايي 2010 گوانگجو:

روز اول:
تيم ملي تيراندازي زنان در رشته تفنگ بادي 10 متر مدال نقره
احسان پيغمبري در ووشو رشته تالو مدال برنز
محمدرضا رودكي در جودو مدال برنز

روز دوم:
تيم ملي اسپرينت دوچرخه سواري مدال برنز

روز سوم:
مرتضي رضاييان در دسته 69 كيلوگرم وزنه برداري مدال نقره

روز چهارم:
محمدرضا رودكي در جودو مدال نقره

روز پنجم:
حميدرضا قلي‌‌پور در ووشو رشته ساندا مدال طلا
خديجه آزادپور در ووشو رشته ساندا مدال طلا
محسن محمد سيفي در ووشو رشته ساندا مدال طلا
عليرضا نصرآزاداني در تكواندو مدال طلا
يوسف كرمي در تكواندو مدال طلا
الهه احمدي در تيراندازي زنان در رشته تفنگ 3 وضعيت 50 متر مدال نقره
تيم ملي تيراندازي زنان در رشته تفنگ 3 وضعيت 50 متر مدال برنز
سجاد عباسي در ووشو رشته ساندا مدال برنز
الهه منصوريان در ووشو رشته ساندا مدال برنز
سارا خوش‌جمال فكري در تكواندو مدال برنز
مهدي سهرابي در دوچرخه سواري مدال برنز

روز ششم:
اصغر ابراهيمي در دسته 94 كيلوگرم وزنه برداري مدال نقره
سوسن حاجي‌پور در تكواندو مدال برنز
سمانه شش‌پري در تكواندو مدال برنز
فرزاد عبداللهي در تكواندو مدال برنز

روز هفتم:
محسن شادي در قايقراني در رشته روئينگ مدال طلا
محمد باقري معتمد در تكواندو مدال طلا
بهداد سليمي در دسته +105 كيلوگرم وزنه‌برداري مدال طلا
راحله آسماني در تكواندو مدال نقره
پريسا فرشيدي در تكواندو مدال نقره
تيم روئينگ زنان مدال برنز
سجاد انوشيرواني در دسته +105 كيلوگرم وزنه‌برداري مدال برنز
+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

عجيب است، ولي باور کنيد، که نمادهاي ابليسک به وفور در معماري ساختمان جديد مجلس شوراي اسلامي در ايران به کار گرفته شده. در معماري اسلامي ابليسک (نماد شيطان) وجود ندارد. نمي دانم چرا رئيس وقت مجلس متوجه اين امر نشد و به معمار طرف قرارداد با مجلس تذکر نداد.
نماد ماسوني ابليسک در شهر واشنگتن که به عنوان يادمان جرج واشنگتن، پدر دولت آمريکا، به دست معماران ماسون ساخته شد. اين نماد با 294/ 169 متر ارتفاع بلندترين ابليسک ساخته بشر است. در سال 1884 نصب شد.نماد کهن ابليسک در مناسک رمي جمرات (سنگباران شيطان)نمادهاي ابليسک در ساختمان جديد مجلس شوراي اسلامي
شکل بیرونی ساختمان مجلس شورای اسلامی از بالا که به شکل نماد اصلی فراماسونری است و مشهود بودن دیگر نماد ها در این ساختمان از جمله تعداد پنجره ها که 13 عدد میباشد و مجموع آن ها 33 عدد

بعد واقعا متعجب میشن که آیا طراح مجلس شورای اسلامی آیا یک فراماسون بود؟اصلا کی این نماد شیطانی رو برای ایران طراحی کرده؟
در زمان کی همچین درخواستی داده شده؟
کی طراحی کرده این نماد شطان پرستی رو که صداش هم در نمیاد کی درخواست داده؟
بعد متعجب میشن چرا کنار کعبه همچین نماد شیطان پرستی به این بزرگی داره ساخته میشه ؟
بارزترين نماد ابليسک در تهران ساختمان مؤسسه قرض‌الحسنه قوامين در ميدان آرژانتين است. اين ساختمان زشت، که توجه همگان را به خود جلب مي‌کند، علاوه بر ارائه نماي يک ابليسک عظيم در يکي از پرترددترين مناطق تهران، و مشرف بر مصلاي بزرگ تهران، با رنگ قرمز نيز تزيين شده. اين رنگ در مناسک شيطان‌پرستان کاربرد دارد. ساختمان قوامين در حوالي نيمه دهه 1370 به يک نهاد امنيتي تعلق داشت و «صندوق قرض‌الحسنه امين» ناميده مي‌شد که از مؤسسات مقتدر مالي کشور بود.
منبع :
http://www.shia-news.com/fa/pages/?cid=12665

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق،در سال 2012، که از دیدگاه فرقه‌های شیطانی شروع «نظم نوین دنیوی» است، ساختمان "ابراج البیت" به پایان می‌رسد و کعبه چنین در سایه نمادهای شیطانی قرار خواهد گرفت. برج رفیعی که در میان دو بال قرار گرفته، در نوع خود بزرگترین ستون اُبلیسک (نماد شیطان) جهان است که از عهد مصر باستان تاکنون ساخته شده است.
برج‌های تجاری مکه (ابراج البیت)، که در واقع باید «شا‌خ‌های شیطان» خوانده شود، سرشار از نمادهای ماسونی، بنای کعبه را به محاصره گرفته‌اند. گفته می‌شود این 2 برج به نام‌های «کار لرد فاستر» معمار و ماسون نامدار و «مجتمع بن لادن» موسوم هستند. به واسطه ناآگاهی غالب بر جوامع مسلمین، سبکهای هنری و معماری ماسونی و پاگانیسم، نفوذ فوق‌العاده‌ای طی سال‌های گذشته یافته‌اند.

در این زمینه خبرگزاری اهل بیت(ع) نوشت: این ساعت که دارای چهار وجه بوده و با ابعاد 43 در 33 متر ، در نوع خود، از عجایب است روی برجی در حال ساخت می‏باشد که ارتفاع آن 600 متر است. این برج در کنار 6 برج دیگر، بر مسجد الحرام مشرف هستند و به علت همین اشراف، ساخت آنها که از 5 سال پیش آغاز شده است با اعتراضاتی روبرو شد. معترضان معتقدند که ساخت این آسمانخراش‏ها که بر خانه خدا اشراف دارند خلاف شرع است.
در مورد این ساعت نیز عده‏ای از حجاج که به تازگی از حج عمره بازگشته‏اند معتقدند که تمرکز زائران را به هم می‏زند و توجه آنان را از کعبه به این برج‏ها منحرف می‏نماید.
این ساعت ـ که 6 برابر ساعت "بیگ بن" لندن (Big Ben) بزرگ‌ترین و معروف‌ترین ساعت جهان است ـ به وسیله مهندسان آلمانی و سوئیسی ساخته شده است.


بیدار شین ،  دوربرتون خیلی خبراست که شما خبر ندارین
+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

تکامل نمادهای شیطانی و بزرگترین ساعت جهان در جوار کعبه+عکس


+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

ابلیسک و نمادهای شیطان پرستی در معماری--ساختمان مجلس شورای اسلامیدر این مطلب به نشانه هایی که باعث می شه این ساختمان رو دارای نشانه های ایلومیناتی بنامیم میپردازیم.

بدنه این ساختمان مربع مربع است. و به نظرم این می تونه نماد صحفه شطرنجی باشه (از نماد های بسیار مهم ماسون ها). به علاوه اینکه پنجره های به کار رفته مربع های سیاه هستند و بدنه سفید.

تصاویر : اینجا و اینجا

ببینید. عدد 13 عدد کاملا نحسیه توی فرهنگ ما درسته؟ جوری که بعضی ها پلاک 13 نمی ذاشتن می ذاشتن 1+12!

حالا چه طوره که روی ساختمان مجلس شورای اسلامی مردمی با همین فرهنگ تعداد 13 پنجره ی کوچیک می بینید؟

13 عدد مقدس ماسون هاست. فراماسیون ها این عدد رو توی کارهای خودشون قرار می دن.

به پشت دلار آمریکا نگاه کنید؛ در این نماد ها 5 تا عدد 13 می بینید.

همچنین باید بدونید در ماسیونری صاحب درجه 33 بالاترین قدرت رو داراست. (اشاره به کل پنجره های موجود بر روی وجه)

این دو عدد همواره از پر استفاده ترین علائم فراماسیونی بوده اند.

فکر می کنید اتفاقیه نه؟

شاید.

حالا یه عکس دیگه بهتون نشون می دم.

چیزی متوجه نشدید؟

شکل مثلث شما رو یاد طرح پشت 1 دلاری نمی ندازه؟

خب حالا دوباره به عکس بالایی دقت کنید، منبع نور مجلس دقیقا بالای همین مثلثه. نورانی ترین نقطه ی عکس. به نظر شما اشاره به چی داره؟

در بیشتر عکس هایی که چشم رو نشون میده دورش رو نورانی کردن دقت کنید:


متوجه شدید؟ اینی که بهتون گفتم و می گم رو هیچ کس دیگه ای نگفته.

خط های نور حتی روی این اسکیت گوفی هم هست:

در این عکس هم که باب اسفنجی رو نشون می ده نوک هرم روشنه.

یه چیز دیگه این که دوباره به عکس اول نگاه کنید: یه مثلث اصلی هست که الان گفتیم یه مثلث هم هست که راسش به سمت پایین اومده و با راس مثلث اولمون تو هم هستن. واین مثلث رو به پایین هم نوکش دقیقا روی همون روشنایی قرار گرفته که الان گفتم. به نظر شما این نماد چیه؟

یا بهتر بگم، دو مثلث در هم رفته:

اینجا رو هم ببینید:

خب تمام اینا نتیجه تخیلات قوی من بوده؟

در مورد این چی می گید؟

عکس هوایی ساختمان جدید مجلس.

هرم ناقص شما رو یاد پشت دلار نمی ندازه؟

این رو هم ببینید:

sheraton

فکر می کنم الان کامل ترین مطلبی رو که می تونستید در مورد این ساختمان ببینید دیدید. خواهش می کنم این مطلب رو برای دوستانتون بفرستید تا افراد بیشتری از وجود این اتفاقات با خبر بشند.

منبع این مطلب:  http://masonyab.blogfa.com

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

پایکوبی بازیکنان سپاهان روی نام مقدس ائمه‌اطهار علیهم‌السلام + عکس - سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389
استقلال - سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389
پرسپولیس - سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389
کبوتر پرسپولیسی - سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389
افزایش صد در صدی قیمت بلیت ورزشگاه آزادی به کدام بهانه؟ - سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389
پرسپولیس - سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389
پرسپولیس - سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1389
پرسپولیس - یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389
پرسپولیس - یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389
استقلال - یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389
استقلال - یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389
استقلال - یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389
ایران كهن - چهارشنبه هشتم اردیبهشت 1389
شعر نماز - شنبه بیست و یکم فروردین 1389
کلام شهدا - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
امام خميني (ره) در كلام شهدا - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
شعر نماز - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
تاثیر نماز بر روی بدن نمازگزار - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
تست روانشناسی - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
توضیحاتی درباره ی ماهواره - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
تیزی خشم ملت - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
چرا امام(ره) مي‌گويند ولايت‎فقيه همان ولايت رسول‎الله است؟ - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
چگونه جذاب، فریبنده و دلربا باشیم؟ - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
حبيب كاشاني: - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
خلاصه‌ شش مطالعه درباره آثار تبلیغات تلویزیونی - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
دانلود تم هاي مذهبي - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
دستور العمل مخصوص آيت الله بهجت براي گشايش بخت و ازدواج - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
دلایل جنگ عليه حوثي ها ازنگاه نویسنده عرب - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
ده صفت در سگ است که هر کس آن صفات را داشته باشد خوشبخت (و به روایتی مومن) است - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
رکورد های پرسپولیس - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
روانشناسی رنگ ها - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
رهنمودهاي امام خميني(ره) - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
سردار جلالي: ویندوز 10 هزار جاسوس دارد - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
کهن ترین اختراعات ایرانیان - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
گزارش ویژه درباره پدیده سال؛تراکتورسازی و هوادارانش - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
مزاح جالب پیامبر اکرم (ص) با امیرالمومنین(ع) - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
يافته هايي چند از ديدگاه اسلام درباره رشد انسان - چهارشنبه هجدهم فروردین 1389
تصویر: قدیمی‌ترین ضریح حرم امام رضا(ع) - دوشنبه شانزدهم فروردین 1389
شتر موج‌سوار در پرو + عکس - دوشنبه شانزدهم فروردین 1389
ویژه سال 88 - دوشنبه شانزدهم فروردین 1389
گریه + خبر خوش - دوشنبه شانزدهم فروردین 1389
عکسبرداری ممنوع! - دوشنبه شانزدهم فروردین 1389
عادل!!!!!!!! - چهارشنبه چهارم فروردین 1389
ميلياردر مرموزي كه چيزهاي زيادي درباره اش مي‌گويند - دوشنبه دوم فروردین 1389
رهبر انقلاب سال 89 را سال «همت مضاعف و كار مضاعف» ناميدند - یکشنبه یکم فروردین 1389
یاران ناب - پنجشنبه بیست و هفتم اسفند 1388
تصاويري از مصدومان چهارشنبه‌سوري‌هاي قبل - دوشنبه بیست و چهارم اسفند 1388
چهارشنبه سوری آیینی تماما ایرانی نیست! - شنبه بیست و دوم اسفند 1388
چهارشنبه سوری یا چهارشنبه‌سوزی! - شنبه بیست و دوم اسفند 1388
تصاویری از آنچه در قلبتان می‌گذرد! - چهارشنبه نوزدهم اسفند 1388

چرا مردم با وجود تاکیدات موکد پیامبر بر خلافت علی آنرا نپذیرفتند ؟ - جمعه چهاردهم خرداد 1389

مدح عمربن خطاب در نهج البلاغه !!؟؟ - جمعه چهاردهم خرداد 1389
تصاویر شگفت انگیز از شنا زیر آب های دریاچه یخی - جمعه چهاردهم خرداد 1389
تصاویر مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) با حضور رهبر انقلاب - جمعه چهاردهم خرداد 1389
مادران فراموش شده - جمعه چهاردهم خرداد 1389
سالروز رحلت امام خمینی(ره) بر دوستدارانش تسلیت باد - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
شیطنت های مجری برنامه 90-تلاش برای سیاه نمایی پدیده ای به نام تراکتور - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
با تلفن همراه حرفه اى عكس بگيريد - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
پروژه: شارژر برای موبایل (تلفن سیار)-----Charger for mobile phones - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
AR.Drone ; کووادروکوپتری که توسط آیفون کنترل می‌شود - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
در یافت کننده DTMF توسط MT8870 - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
تفاوت‌های Wimax و Wi-Fi - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
پیدا کردن Lock code گوشی موبایل - پنجشنبه سیزدهم خرداد 1389
دانلود مجموعه تلویزیونی @extr برای یادگیری زبان انگلیسی - چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389
سالروز رحلت امام خمینی(ره) بر دوستدارانش تسلیت باد - چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389
20:30؛ به وقت پاريس - سه شنبه یازدهم خرداد 1389
تصاویر حمله رژیم صهیونیستی اسرائیل به «کاروان آزادی» - دوشنبه دهم خرداد 1389
حمله رژیم اسراییل به«کاروان آزادی» - دوشنبه دهم خرداد 1389
هیولای اعماق اقیانوس - جمعه هفتم خرداد 1389
نسبت طلایی - پنجشنبه ششم خرداد 1389
دنباله فيبوناچي و عدد طلايي - پنجشنبه ششم خرداد 1389
تصاویر:طرح مبارزه با مزاحمین خیابانی در تهران - یکشنبه دوم خرداد 1389
فرمول ریاضی عشق! - یکشنبه دوم خرداد 1389
گنجینه‌های در حال نابودی ایران کهن + عکس - یکشنبه دوم خرداد 1389
‌كسي‌كه ‌توسط فرعون‌مسلمان‌شد+عكس - پنجشنبه سی ام اردیبهشت 1389
بانو!...حجابت ، را به لبخندی هرز مفروش! - چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1389
سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا تسلیت باد - یکشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1389
حجاب و عفاف - شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1389
شیطان پرستی چیست؟ - شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1389
معضل بد حجابي - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
لزوم توجه به بدحجابي به عنوان يک جرم - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
معضل بد حجابي در ايران اسلامي - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
بدحجابی پدیده نیست ، بلکه معضل اجتماعی است - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
من خمینی هستم!، راه رهبرتان را ادامه دهید که پیروزید - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
رازسکوت 20 ساله درباره شهیدعلی هاشمی - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
به یاد سردار شهید علی هاشمی؛ - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
سردار شهید علی هاشمی به روایت تصویر - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
درباره ی شهید هاشمی - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
مرگ دلخراش در متروی تهران - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
نابودي دومين درياچه بزرگ ايران - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
کاریکاتور: نجات برلوسکونی از دست همسرش! - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
مزار رئیسعلی دلواری - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
اعتراض به گوشت سگ خوردن فضانوردان چینی - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
تصاویر: سوءاستفاده سیاستمداران از کودکان! - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
رنگ درمانی - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
روانشناسی رنگ ها - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
رنگها2 - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
رنگها - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
اصول روان شناسی استفاده از رنگ ها در طراحی صفحات وب - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389
روانشناسی رنگ ها - پنجشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1389

22بهمن،انفجار نور - چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388
به یاد شهدای مظلوم شیمیایی عملیات کربلای پنج؛ - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
تصویر: رهبر انقلاب در منزل - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
تصوير: نگاه جالب احمدي‌نژاد به نقشه ايران - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
عكسبرداري ممنوع! - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
بي‌خبري مسئولان از روستاي تاريخي+تصوير - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
طلوع؛ اولين ماهواره سنجش از راه دور ايراني - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
تصاویر تاریکترین سالهای ناسا - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
عكس‌هاي برتر نشنال جئوگرافيك - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
هارپ (HAARP) - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
بمب‌های بشردوستانه! + تصاوير - یکشنبه هجدهم بهمن 1388
علم بهتر است یا ثروت؟ - شنبه دهم بهمن 1388
[عنوان ندارد] - چهارشنبه هفتم بهمن 1388
مهندسی مکاترونیک - چهارشنبه هفتم بهمن 1388
آشنایی با هاورکرافت و سیستم رانش آن - یکشنبه چهارم بهمن 1388
ماشین ها قادر به فکر کردن هستند ؟ - یکشنبه چهارم بهمن 1388
همه چیز در رابطه با مهندسی رباتیک - یکشنبه چهارم بهمن 1388
خرس زبون دراز - یکشنبه بیست و هفتم دی 1388
تصویر دیدنی عکاس ایرانی از کسوف - یکشنبه بیست و هفتم دی 1388
اخبار فوتبال - جمعه بیست و پنجم دی 1388
یادی از برنامه‌هاي دوران كودكي---یادش به خیر - جمعه بیست و پنجم دی 1388
يادي از خاطرات كودكي - جمعه بیست و پنجم دی 1388
تصاوير زلزله در هائيتي - جمعه بیست و پنجم دی 1388
تصاوير ديدني: یک روز برفی در اطراف ماکو - جمعه بیست و پنجم دی 1388
تصاویري از استاد شهید علی‌محمدی - جمعه بیست و پنجم دی 1388
دانش آموزان روستایی - پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388
آيا كسي هست كه او را دوست نداشته باشد؟! - دوشنبه بیست و سوم آذر 1388
یاد امام و شهدا دل و میبره کرب و بلا - دوشنبه بیست و سوم آذر 1388
یاد امام و شهدا دل و میبره کرب و بلا - دوشنبه بیست و سوم آذر 1388
مغز شگفت انگیز انسان - بازی رنگها - جمعه سیزدهم آذر 1388
صخره های زیبا - چهارشنبه یازدهم آذر 1388
خلاقیت شالیکارهای ژاپنی در مزارع - چهارشنبه یازدهم آذر 1388
حیوانات شفاف(دریایی) - چهارشنبه یازدهم آذر 1388
نمایشگاه خودرو ژاپن 2009 - چهارشنبه یازدهم آذر 1388
تصاوير ديدني: رنگ‌آميزي شگفت‌انگيز پرندگان - دوشنبه نهم آذر 1388
تصوير زيبا از دنياي علم - یکشنبه یکم آذر 1388
کشف بقایای اجساد 2500 ساله سربازان ایرانی در صحرای مصر + تصوير - پنجشنبه بیست و یکم آبان 1388
تصاوير ديدني از رويدادهاي ورزشي جهان -3 - جمعه بیستم شهریور 1388
تصاوير ديدني از رويدادهاي ورزشي جهان -2 - جمعه بیستم شهریور 1388
تصاوير ديدني از رويدادهاي ورزشي جهان - جمعه بیستم شهریور 1388
یا علی ...... - یکشنبه پانزدهم شهریور 1388
[عنوان ندارد] - پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388
نخستين خودرو برقي دوسرنشين ايراني - پنجشنبه دوازدهم شهریور 1388
ربات ها ی جالب - چهارشنبه یازدهم شهریور 1388
تصاویر خیره کننده ماهواه ای از ایران - چهارشنبه یازدهم شهریور 1388
ذوالقرنین واقعا که بود؟(2) - چهارشنبه یازدهم شهریور 1388
ذوالقرنین واقعا که بود؟ - چهارشنبه یازدهم شهریور 1388
نقش اساطير ايراني در افسانه «جومونگ» - جمعه ششم شهریور 1388
مکعب روبیک Rubik's Cube - یکشنبه هجدهم مرداد 1388
مصاحبه اي با جاستين رتنر: خداحافظ الكترونيك، سلام اسپينترونيك! - چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388

ادرس های مفید اینترنتی - جمعه سی ام اسفند 1387
[عنوان ندارد] - سه شنبه ششم اسفند 1387
پرتاب نخستین موشک با قابلیت حمل ماهواره به فضا توسط ایران - یکشنبه بیستم بهمن 1387
بدون شرح ! - پنجشنبه دوازدهم دی 1387
[عنوان ندارد] - جمعه هشتم آذر 1387
Netherlands shocks Brazil 2-1 - پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387
سنسورها در ربات - جمعه بیست و چهارم اسفند 1386
آشنائی با فناوری معجزه گر آینده جهان- نانو تکنولوژی - جمعه بیست و چهارم اسفند 1386
شبکه های بدون کابل - جمعه بیست و چهارم اسفند 1386
مشخصات یک منبع تغذیه ی خوب - جمعه بیست و چهارم اسفند 1386
تقويت كننده هاي عملياتي - جمعه چهاردهم دی 1386
اصطلاحات اولیه مهندسی برق - جمعه چهاردهم دی 1386
نام گذاري - كد گذاري ترانزيستورها - جمعه چهاردهم دی 1386
آشنايي ساده و كامل با ترانزیستور - جمعه چهاردهم دی 1386
[عنوان ندارد] - جمعه شانزدهم آذر 1386
RoboCup Competitions / RoboCupSoccer / Simulation League / Teams - جمعه شانزدهم آذر 1386
آموزش پردازش تصوير - جمعه شانزدهم آذر 1386
لیگ شبیه‏ سازی روبوکاپ - جمعه شانزدهم آذر 1386
تردد خودروهای هوشمند بدون راننده در سال 2030 - جمعه شانزدهم آذر 1386
شهید دکتر مصطفی چمران، - پنجشنبه دهم آبان 1386
رقص پای روباتیک اژدهای بالدار بر سطح آب ! - پنجشنبه دهم آبان 1386
میکروفن مخفی بسیار حساس - پنجشنبه دهم آبان 1386
کنترل ربات با اینترنت - پنجشنبه دهم آبان 1386
یک ربات دوست داشتنی - پنجشنبه دهم آبان 1386
معرفی و کارکرد انواع اتصالات در ربات ها - پنجشنبه دهم آبان 1386
پروفسور سمیعی - پنجشنبه دهم آبان 1386
دانشمند ايرانی دکتر فيروز نادری - پنجشنبه دهم آبان 1386
روفسور يحيي كمالي پور - پنجشنبه دهم آبان 1386
روبات ها همچنان می تازند ! - پنجشنبه دهم آبان 1386
ساخت مدار چشم الکترونیکی - پنجشنبه دهم آبان 1386
تخصصی ترین بررسی گوشی W900 از شرکت سونی اریکسون - پنجشنبه دهم آبان 1386
آی سی 555 NE555 IC - پنجشنبه دهم آبان 1386
نرم افزار تبدیل متن به کدهای مورد نیاز تابلو روان - پنجشنبه دهم آبان 1386
میکروکنترلر چیست ؟ - پنجشنبه دهم آبان 1386
آناليز مدارهاي الكترونيكي در نرم افزار matlab - پنجشنبه دهم آبان 1386

PLC - پنجشنبه دهم آبان 1386
سنسور - پنجشنبه دهم آبان 1386
روبات قاتل ؛ تازه ترین شاهکار تسلیحاتی آمریکا در عراق - یکشنبه چهاردهم مرداد 1386
روبات آلبرت انیشتن به نمایش گذاشته شد - یکشنبه چهاردهم مرداد 1386
AVR Microcontroller Quick Reference Guide - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
مقدمه ای بر AVR - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
میکروکنترلر - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
تاريخچه روبوتيك - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
توضیح ربات مسیر یاب وربات آتشنشان - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
هوش مصنوعی چیست؟ - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
رشته مهندسی رباتیک - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
تاریخچه آلودگی مناطق مین ایران - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
آشنائی با انواع مین های ضد نفر - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
ایران در پاکسازی میادین مین حرف اول دنیا را می زند - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
16درصد مین های جهان در ایران - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
بررسي تكنولوژي دستگاه مین یاب جديد - پنجشنبه چهارم مرداد 1386
زبانهاي برنامه‌نويسي در هوش مصنوعي - دوشنبه یکم مرداد 1386
تشخیص الگوی صدا با استفاده از شبکه عصبی - دوشنبه یکم مرداد 1386
تعمیم دست فرمان راننده در سیستم بینایی ربات با استفاده از شبکه عصبی - دوشنبه یکم مرداد 1386
حذف اعوجاج از سیگنال ارسالی با استفاده از شبکه عصبی - دوشنبه یکم مرداد 1386
معرفي شبکه هاي عصبي مصنوعي - دوشنبه یکم مرداد 1386
مروری بر سیستم تشخیص گفتار و کاربرد آن - دوشنبه یکم مرداد 1386
خطاهايي كه در هنگام کامپایلر کردن برنامه در صورت وجود نمایان می شوند. - شنبه شانزدهم تیر 1386
مقایسه avr با 8051 - شنبه شانزدهم تیر 1386
نکات کلیدی و سودمند در مورد avr - شنبه شانزدهم تیر 1386
میکروکنترلر avr - شنبه شانزدهم تیر 1386
مقدمه ای راجع به avr - شنبه شانزدهم تیر 1386
معماری داخلی میکرو کنترلر - شنبه شانزدهم تیر 1386
ویژگی های میکروکنترلر pic - شنبه شانزدهم تیر 1386
ساخت موزیک با avr - شنبه شانزدهم تیر 1386
عملکرد میکرو کنترلر - شنبه شانزدهم تیر 1386
چرا میکروکنترلر - شنبه شانزدهم تیر 1386
تحلیل برنامه bascom avr - شنبه شانزدهم تیر 1386
تایمر ها در 8051 - شنبه شانزدهم تیر 1386
تاریــــــــــــــــخچه میکرو کنتــــــــــــــرلر ها - شنبه شانزدهم تیر 1386
کارت گرافیک avr - شنبه شانزدهم تیر 1386
آموزش avr studio - شنبه شانزدهم تیر 1386
ارتباط دهی mmc و avr - شنبه شانزدهم تیر 1386
پروگرامر 8051 - شنبه شانزدهم تیر 1386
پروگرم کردن pic - شنبه شانزدهم تیر 1386
نرم افزار ارائه شده توسط شرکت ATMELبه نام AVR Studio 4 - شنبه شانزدهم تیر 1386
Atmega32 - شنبه شانزدهم تیر 1386
اولین باغ وحش روباتهای حیوان نما در پرتغال ! - شنبه شانزدهم تیر 1386
آمریکا به برخی تیمهای ایرانی مسابقات جهانی روبوکاپ ویزا نداد - یکشنبه دهم تیر 1386
بحث حقوق روباتیکی بی‌معناست - یکشنبه دهم تیر 1386
روبوکاپ ؛ بهانه ای برای تعمیق و گسترش تحقیقات روباتیک - یکشنبه دهم تیر 1386
اقدام آمریکا در عدم صدور ویزا برای تیمهای ایرانی مضحک است - یکشنبه دهم تیر 1386
آغاز نبرد روباتهای 39 کشور دنیا در آمریکا / شانس بالای روباتهای ایران - یکشنبه دهم تیر 1386
کارشکنی دولت آمریکا روباتهای ایرانی را محروم کرد - یکشنبه دهم تیر 1386
تلاش "روح" برای دمیدن روح زندگی در مریخ - یکشنبه دهم تیر 1386

روباتها هم شاید روزی دچار انحرافات رفتاری شوند - جمعه هشتم تیر 1386
MATLAB نرم افزار يا زبان برنامه نويسي؟ - جمعه هشتم تیر 1386
مقدمه اي بر متلب MATLAB - جمعه هشتم تیر 1386
حسگر - سنسور - جمعه هشتم تیر 1386
ليست كتبي كه در دانشگاههاي كشور در زمينه مهندسي برق تدريس ميشود - جمعه هشتم تیر 1386
سايتهاي برق و الكترو نيك - جمعه هشتم تیر 1386
اصول عملكرد اسيلوسكوپ - جمعه هشتم تیر 1386
زبان برنامه نويسي سي (C) - جمعه هشتم تیر 1386
اطلاعات كلي در مورد ميكروكنترلرهاي AVR - جمعه هشتم تیر 1386
نام كاربري و پسورد IEEE - جمعه هشتم تیر 1386
فيبرنوري چگونه كار ميكند؟ - جمعه هشتم تیر 1386
فهرست مطالب - بررسي سيستم هاي كنترل صنعتي - جمعه هشتم تیر 1386
ليست كتبي كه در دانشگاههاي كشور در زمينه مهندسي برق تدريس ميشود - جمعه هشتم تیر 1386
Proportional Integral Derivative PID Controllers - جمعه هشتم تیر 1386
اصول عملكرد اسيلوسكوپ - جمعه هشتم تیر 1386
پورت USB چيست ؟ - جمعه هشتم تیر 1386
انتقال برق بدون سيم از سطح ماه - جمعه هشتم تیر 1386
آدم‌ها و كنترلر PID - جمعه هشتم تیر 1386
آشنايي با الكترونيك - توان چيست؟ - پنجشنبه هفتم تیر 1386
دانلود و معرفي 6 نرم افزار مفيد رشته برق - پنجشنبه هفتم تیر 1386
آشنايي با الكترونيك - تقسيم جريان - پنجشنبه هفتم تیر 1386
توليد الكتريسيته با كمك نيروى جزر و مد - پنجشنبه هفتم تیر 1386
الفباي فيزيك - انرژي الكتريكي - پنجشنبه هفتم تیر 1386
سيگنالهاي DC , AC - پنجشنبه هفتم تیر 1386
نيروگاه هاي توليدكننده برق - پنجشنبه هفتم تیر 1386
نيمه رسانايي بنام الماس - پنجشنبه هفتم تیر 1386
تراشه هاى زيستى - پنجشنبه هفتم تیر 1386
آمپر متر چيست؟ - پنجشنبه هفتم تیر 1386
LCD چيست ؟ - پنجشنبه هفتم تیر 1386
جريان مستقيم و جريان متناوب - پنجشنبه هفتم تیر 1386
ربات حمل مجروح - چهارشنبه ششم تیر 1386
اشعه مادون قرمز - چهارشنبه ششم تیر 1386
تك قطبي مغناطيسي و VMR-PCR - چهارشنبه ششم تیر 1386
ديورژانس شدت ميدان گرانشي - چهارشنبه ششم تیر 1386
ماهواره ( Satellite ) - چهارشنبه ششم تیر 1386
كاربرد ليزر در مصارف نظامي - چهارشنبه ششم تیر 1386
يادداشتي در باب مقاومت مصالح - چهارشنبه ششم تیر 1386
فيبر نوري - چهارشنبه ششم تیر 1386
ليزر - چهارشنبه ششم تیر 1386
ليزرهاي فضائي - چهارشنبه ششم تیر 1386
طرز كار راكت هاي فضايي - چهارشنبه ششم تیر 1386
جوزف تامسون چگونه نسبت بار به جرم الكترون رااندازه گيري كرد؟ - چهارشنبه ششم تیر 1386
ماهواره ها و فركانس هاي مخابراتي - چهارشنبه ششم تیر 1386
لرزش ديوارها هم برق توليد مي كند - چهارشنبه ششم تیر 1386
اثر هارمونيك ها بر خازن ها - چهارشنبه ششم تیر 1386
مكانيك كوانتومي شايد چگونگي بوييدن انسان را توضيح مي دهد - چهارشنبه ششم تیر 1386
تئوري منطق فازي - چهارشنبه ششم تیر 1386
اتحاد نيروها و نظريه سي. پي. اچ. - چهارشنبه ششم تیر 1386
خداوند هرگز تاس نمي اندازد - چهارشنبه ششم تیر 1386
منطق فازی و کاربردهای آن در پیاده سازی کنترلر فازی - چهارشنبه ششم تیر 1386

ميکروالکترونيک - پنجشنبه دهم آبان 1386

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

فضایل علی (ع) از زبان قرآن - جمعه چهارم تیر 1389
آيا روايت صحيح السندي مبني بر ولادت امير مؤمنان (ع) در كعبه وجود دارد ؟ - جمعه چهارم تیر 1389
**فقط حیدر امیر المومنین است** - پنجشنبه سوم تیر 1389
تجمع دانشجويان مقابل مجلس - سه شنبه یکم تیر 1389
چگونگي پيدايش وهابيت و دليل خطرناك بودن آن - سه شنبه یکم تیر 1389
داستان مسلمان شدن ایرانیان - جمعه بیست و یکم خرداد 1389
عصر پیشرفت - جمعه بیست و یکم خرداد 1389
Brazil the world team was eliminated Praftkhartryn - چهارشنبه نوزدهم خرداد 1389
عكسي که ضد انقلاب را رسوا کرد - سه شنبه هجدهم خرداد 1389
تصاویر تاثر برانگیز از فاجعه در خلیج مکزیک - سه شنبه هجدهم خرداد 1389
اوقات فراغت کودکان شهر ما - سه شنبه هجدهم خرداد 1389
پشت پرده تهیه یكی از غذاهای مک دونالد! (+12) - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
حیواناتی بانمک اما مهلک و بی رحم - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
شخصیت شناسی با میوه - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
زمان گذشته ساده - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
تلفظ حروف الفبای انگلیسی - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
استرس (stress) در زبان انگليسي - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
حيوانات اهلي - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
لوازم خانگي - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
وسايل نقليه - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
حيوانات وحشي - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
غذاها - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
وسايل شخصي - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
پوشاک - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
سبزيجات - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
وسايل آموزشي - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
پرندگان - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
وسايل آشپزخانه - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
ميوه ها - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
دارو و درمان - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
خانه - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
اشکال هندسي - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
کامپيوتر - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
حشرات - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
ابزارها - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
چگونه لهجه خود را کاهش دهيم - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
رنگها - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
آموزش زبان انگلیسی - دوشنبه هفدهم خرداد 1389
تست کور رنگی - یکشنبه شانزدهم خرداد 1389
تصاویر جالب از بازی فوتبال حیوانات - یکشنبه شانزدهم خرداد 1389
لحظه تولد یک دلفین - یکشنبه شانزدهم خرداد 1389
پخت تخم مرغ با استفاده از موبایل+عکس - شنبه پانزدهم خرداد 1389
اسناد کودتای ابوبکر برای غصب خلافت؟؟ - جمعه چهاردهم خرداد 1389
اعترافات عمر به فضیلت امام علی علیه السلام - جمعه چهاردهم خرداد 1389
معروف به خطبه بدون نقطه - جمعه چهاردهم خرداد 1389
« یک مرد و هفت میدان » - جمعه چهاردهم خرداد 1389
معروف به خطبه بدون الف - جمعه چهاردهم خرداد 1389
برخی از آیات نازل شده در شأن امیرالمؤمنین(علیه السلام) - جمعه چهاردهم خرداد 1389
بخشی از فضائل حضرت علی(علیه السلام) - جمعه چهاردهم خرداد 1389
چرا مردم با وجود تاکیدات موکد پیامبر بر خلافت علی آنرا نپذیرفتند ؟ - جمعه چهاردهم خرداد 1389

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

آبشاری شگفت انگیز در کالیفرنیا - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
کارتون در تسخیر صهیونیسم - سه شنبه پنجم مرداد 1389
ردپای صهیونیست در فیلم جومونگ - سه شنبه پنجم مرداد 1389
**میلاد یگانه منجی عالم بشریت بر شیعیان راستین مبارکباد** - یکشنبه سوم مرداد 1389
**میلاد یگانه منجی عالم بشریت بر شیعیان راستین مبارکباد** - یکشنبه سوم مرداد 1389
زندگی ‌نامه‌ ای که نخوانده‌ ایم... - جمعه یکم مرداد 1389
کاریکاتور:پیش به سوی انتحار درمسجد زاهدان - جمعه یکم مرداد 1389
تمسخر لهجه‌ها؛ مرگ فرهنگ ملی - جمعه یکم مرداد 1389
انبیاء بالاترند یا فرشته‌ها - جمعه یکم مرداد 1389
عکس: حرم حضرت عباس (ع) دو سال دیگر - جمعه یکم مرداد 1389
کشف بزرگترین ستاره در عالم هستی +عکس - جمعه یکم مرداد 1389
شب‌های تهران هنوز پر درد است!؟ - سه شنبه بیست و نهم تیر 1389
عکس: سیب درون سرخ ایرانی - سه شنبه بیست و نهم تیر 1389
تصاویر هنرمندانه مدارگرد ناسا از سیاره سرخ - سه شنبه بیست و نهم تیر 1389
تصویر مدل نهایی خودرو صوت شکن - سه شنبه بیست و نهم تیر 1389
تصاویر: کودکان کار - دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389
۲۰ قانون عجیب و غریب دنیا - دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389
ازدواج خواهرزاده احمدی نژاد با دختر تاجر ترک + عکس - دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389
کراوات بزرگترین کانون تجمع میکروب و باکتری - شنبه بیست و ششم تیر 1389
ولادت امام سجاد (ع) مبارك باد - جمعه بیست و پنجم تیر 1389
ای که به عشقت اسیر خیل بنی آدمند - جمعه بیست و پنجم تیر 1389
میلاد پربرکت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین مبارک باد - پنجشنبه بیست و چهارم تیر 1389
خوش ذوقی طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز+عکس - پنجشنبه بیست و چهارم تیر 1389
مناجات شعبانيه، عظيم‌ترين منبع معارف الهي - چهارشنبه بیست و سوم تیر 1389
ببرهای سیبری از گرمای تهران کلافه اند + تصاویر - چهارشنبه بیست و سوم تیر 1389
تولید فیلم ضد ایرانی در شمال کابل ؛ وقتی افغان ها نمک می خورند و نمکدان می شکنند - چهارشنبه بیست و سوم تیر 1389
تصاحب 1600000شغل توسط افغانی ها در ایران !؟ - چهارشنبه بیست و سوم تیر 1389
هواپیمای روباتیک خودمختار - چهارشنبه بیست و سوم تیر 1389
مناظره محمد بن عبدالوهاب با خدا - یکشنبه بیستم تیر 1389
سالروز مبعث ،روز آغاز بارش رحمت الهی بر انسان ،مبارک باد - جمعه هجدهم تیر 1389
نامه‌های حضرت محمد(ص) به سه پادشاه - جمعه هجدهم تیر 1389
دوربین مخفی یا مردم آزاری - جمعه هجدهم تیر 1389
ساختار فيزيكي و تكنولوژي پرواز بشقاب پرنده‌ها - پنجشنبه هفدهم تیر 1389
ایرباس a320 - پنجشنبه هفدهم تیر 1389
فوکر100 - پنجشنبه هفدهم تیر 1389
ایرباسa318 - پنجشنبه هفدهم تیر 1389
ایرباس a319 - پنجشنبه هفدهم تیر 1389
سریعترین خودروی جهان - پنجشنبه هفدهم تیر 1389
عکسبرداری ار محیط دسکتاپ توسط Screeny Pro 3.0.7 Bilanguage - دوشنبه چهاردهم تیر 1389
تغییرنام فایل ها توسط نرم افزار File Renamer Turbo 2.71 - دوشنبه چهاردهم تیر 1389
پلاگین: New Plug-ins for Adobe Photoshop CS3-CS-CS5 Collections - 2010 - دوشنبه چهاردهم تیر 1389
آقاي عبدالله ، عبدا لله باش و نه عبدالشیطان ، آن هم عبد " شیطان بزرگ" - جمعه یازدهم تیر 1389
( Childhood photos of famous footballers (Series 2 - جمعه یازدهم تیر 1389
(Childhood photos of famous footballers (Series 1 - جمعه یازدهم تیر 1389
بی وجودان آل سعود - پنجشنبه دهم تیر 1389
شش اختراع خطرناک بدست بشر - پنجشنبه دهم تیر 1389
تصویری از " خورشید " که ناسا برای پژوهش بر روی پرتو ها خورشیدی گرفته است . - پنجشنبه دهم تیر 1389
مرغان دریایی در تهران -یکم قدیمیه اما ارزش دو باره دیدن رو داره - پنجشنبه دهم تیر 1389
طبیعت جاده شمال - پنجشنبه دهم تیر 1389
فضایل علی (ع) از زبان قرآن - جمعه چهارم تیر 1389

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

دست نوازش 3 یوزپلنگ بر سر بچه آهو! - جمعه چهاردهم آبان 1389
بيژن نوباوه، نماينده مجلس :چرا سپاهان به دروازه‌بانش يك ميليارد مي دهد؟ - دوشنبه دهم آبان 1389
دروغی با عنوان پایان جهان در سال 2012 - جمعه هفتم آبان 1389
قهوه تلخ و فراماسونری ؟ - جمعه هفتم آبان 1389
رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 6) - جمعه هفتم آبان 1389
رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 5) - جمعه هفتم آبان 1389
رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 4) - جمعه هفتم آبان 1389
رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 3) - جمعه هفتم آبان 1389
رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 2) - جمعه هفتم آبان 1389
رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس(1) - جمعه هفتم آبان 1389
تمرین مرده خواری در خیابان!+ عکس - جمعه هفتم آبان 1389
حکایت افغانی هایی که شهروند ایرانی میشوند - یکشنبه دوم آبان 1389
تصاویر:مشهدمقدس درآستانه میلاد امام‌رضا(ع) - یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389
پل تکوما نروز (Tacoma narrows) - پنجشنبه بیست و دوم مهر 1389
سوئیس - پنجشنبه بیست و دوم مهر 1389
تولید سیبی که درونش هم سرخ است/ تصاویر سیب سرخ - پنجشنبه بیست و دوم مهر 1389
چرا حروف روی کیبورد به صورت الفبایی چیده نشدن؟ - پنجشنبه بیست و دوم مهر 1389
نتيجه ۱۸ سال تكنولوژي - پنجشنبه بیست و دوم مهر 1389
تصاویر میکروسکوپی هیولاهایی که با شما زندگی می‌کنند - پنجشنبه بیست و دوم مهر 1389
ده عكس بي نظير اما بدون شرح - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تصاویر زیبا از دنیای شگفت‌انگیز زیر آب - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تمرين نظامى تيپ 65 نيروهاى ويژه هوابرد ارتش (نوهد) - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تصاویر: عجایبی از مردمان شرق آسیا - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تصاویری از ترسناکترین پل‌ عابر پیاده جهان - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
محاکمه شاهزاده همجنس باز سعودی - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
موشك شهاب 3 از نگاه تايمز + عكس - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
از آسمان اين روستا موشك مي‌بارد!+عکس - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تصاویر جالب: ساختمانی با ساختار بدن انسان - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تصاویر: قبر مختار در كوفه - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تصاویر شگفت‌انگیز: دختری که خون می‌گرید! - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
کاریکاتور: کمدین‌های گریان! - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
طنز: فارسی را پاس بداریم ! - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
پرتاب كتاب به سمت اوباما توسط يك آمريكايي - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
چاقی زنی، همسرش را کشت +عکس - دوشنبه نوزدهم مهر 1389
تصاویر:حمله یک صهیونیست به نوجوانان فلسطینی - شنبه هفدهم مهر 1389
گزارش تصويري/ تمرين تيم ملي فوتبال ايران پيش از ديدار با تيم ملي برزيل - پنجشنبه پانزدهم مهر 1389
گزارش تصويري/ تمرين تيم ملي فوتبال برزيل پيش از ديدار با تيم ملي ايران - پنجشنبه پانزدهم مهر 1389
PICTURE: usa meaning -USA demokrasi - چهارشنبه چهاردهم مهر 1389
PICTURE: usa meaning - چهارشنبه چهاردهم مهر 1389
زندگينامه امام صادق (ع) - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
پروژه نابودسازی مستضعفان - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
روزنامه محسن رضایی 500 تومان + عکس - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
جوک - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
نماز و ميدان مغناطيسي - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
غول پیکر ترین ماشین ساخت بشر - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
انتقاد نویسنده روزنامه عربستانی از اظهارات تکفیری بر ضد شیعیان - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
سريال کارتوني قاتل شيعيان و مسيحيان ساخته شد - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
تهاجم وحشیانه به منازل شیعیان گجرات هند + عکس - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
پس از اهانت به قرآن در آمریکا، تنها در واشنگتن 180 نفر از مسیحیان - دوشنبه دوازدهم مهر 1389
تجارت كثيف آمريكايي‌ها در گواتمالا - شنبه دهم مهر 1389


کتابی که پنتاگون از انتشار آن جلوگیری کرد - پنجشنبه هشتم مهر 1389
پوشش آهنی خارجی (Exoskeleton) - پنجشنبه هشتم مهر 1389
تصویری عجیب از واژگونی اتوبوس در ترکیه - پنجشنبه هشتم مهر 1389
تصاویر: استراحتگاه‌هایی بین زمین و آسمان - پنجشنبه هشتم مهر 1389
عکس: استقبال از جنايتكار به سبک آمريكايي - پنجشنبه هشتم مهر 1389
شاه اسماعیل صفوی ؛ پرچمدار حکومت شیعه و استقلال ایران - چهارشنبه هفتم مهر 1389
«زنده سوزاندن» روش اعدام در آمريكا - چهارشنبه هفتم مهر 1389
اتاق گاز؛ روش ابداعي آمريكا براي اعدام - چهارشنبه هفتم مهر 1389
رسوم جاهلي در عربستان - سه شنبه ششم مهر 1389
هرکول پارسی؟!!! - دوشنبه پنجم مهر 1389
ماجرای شگفت‌انگیز جنایت یک قو +عکس - دوشنبه پنجم مهر 1389
جشن پوریم عزای ملی ایرانیان - یکشنبه چهارم مهر 1389
مقایسه تصویری جنایت دروغین نازی ها در آلمان و هولوکاست در غزه -WHICH ONE IS REAL HOLOCAUST - یکشنبه چهارم مهر 1389
تحركات يهودي و صهيونيستي در تاريخ معاصر ايران - یکشنبه چهارم مهر 1389
صدای پاییز می‌آید... - جمعه دوم مهر 1389
تصاویر زیبا از فصل هزار رنگ - جمعه دوم مهر 1389
گفت‌وگو با مادر چهار شهيد دفاع مقدس - سه شنبه سی ام شهریور 1389
جاسوسی GooGle - سه شنبه سی ام شهریور 1389
... و اکنون روزهای سخت از راه می رسد / روحیاتت را تغییر داده ای آقای سرمربی؟!! - سه شنبه سی ام شهریور 1389
مشکلات پرهزینه‌ترین باشگاه صنعتی ایران رونمایی خواهد شد؟ - سه شنبه سی ام شهریور 1389
تصاویر: تکدیگری کودکان یا سوءاستفاده ازآنان؟ - سه شنبه سی ام شهریور 1389
متن قطعنامه راهپیمایی امروز ملت ایران - جمعه بیست و ششم شهریور 1389
لطیفه سیاسی ضرغامی! +عکس - جمعه بیست و ششم شهریور 1389
پیام مقام معظم رهبری در پی اهانت به قرآن کریم در آمریکا - چهارشنبه بیست و چهارم شهریور 1389
عکس:تکامل از«سلمان رشدی» به «تری جونز» - چهارشنبه بیست و چهارم شهریور 1389
واکنش گرافیست‌های ایرانی به اقدام جنون آمیز علیه قرآن کریم + عکس - دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389
تصاویر: اتوبوس مدرسه‌ای که جت شد! - دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389
سفر به فضا با فضاپیمای دست‌ساز +عکس - دوشنبه پانزدهم شهریور 1389
عکس هایی از عظیم الجثه ترین حیوانات - جمعه دوازدهم شهریور 1389
عکس هایی برای فکر کردن-آیا دنیا ارزش این هارو داره - جمعه دوازدهم شهریور 1389
بچه های سوخته شده در آتش سوزی - جمعه دوازدهم شهریور 1389
اندر احوالات تما شاگران آذری زبان /چند میگیری گریه کنی ؟ - جمعه دوازدهم شهریور 1389
شکار لحظه ها - جمعه دوازدهم شهریور 1389
یتیمان کوفه دیگر پدر ندارند - پنجشنبه یازدهم شهریور 1389
رسوايي صاحبان استخرهای شخصی در آمریکا ( گوگل‌ارث دردسر ساز) ! - چهارشنبه دهم شهریور 1389
راز و رمزی که در پس این لوگوهاست - چهارشنبه دهم شهریور 1389
IRAN-Tehran - سه شنبه نهم شهریور 1389
about Tehran - سه شنبه نهم شهریور 1389
iran-tehran - سه شنبه نهم شهریور 1389
یتیمان کوفه دیگر پدر ندارند - سه شنبه نهم شهریور 1389
سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) تسلیت باد - یکشنبه هفتم شهریور 1389
تصاویری زیبا و به یاد ماندنی ازامام مهربانی، امام خميني(ره) - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
عكسهايي از مسجد جمکران - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
عكسهاي متفاوت و ديدني از گوشه و كنار دنيا - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
دو عكس از وضعيت فعلي عراق/ قضاوت با شما - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
تصاوير جالب دفاع يه مادر از بچه اش در مقابل دشمن - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
تصاوير مشاغل بسيار سخت و منجر كننده دنيا - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
تصاویر دیدنی از انعکاس !!! - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
تصاوير منتخبي از گوشه و كنار دنيا - پنجشنبه هفتم مرداد 1389
آبشاری شگفت انگیز در کالیفرنیا - پنجشنبه هفتم مرداد 1389

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

یک عکاس دنیای وحش در ماه اکتبر گذشته توانست لحظه ای را جاودانه کند که در آن سه برادر یوزپلنگ به جای خوردن یک بچه آهو با آن بازی کرده و دست نوازش خود را بر سر حیوان کوچک کشیدند.

زمانی که آهوی کوچک سه یوزپلنگ جوان را ملاقات کرد به نظر می رسید که سرنوشت دلخراشی را در پی داشته باشد اما در کمال شگفتی این گربه های بزرگ نه تنها آهوی کوچک را به عنوان ناهار نخوردند بلکه دست نوازش خود را بر سرش کشیدند و بدون اینکه برایش ایجاد مزاحمت کنند اجازه دادند که برود.

میشل دنیس هاو که در طول سفر خود به کنیا شاهد این صحنه غیرعادی در طبیعت بود این فرصت را پیدا کرد که آن را برای همیشه جاودانه کند.

این عکاس توضیح داد: "سه یوزپلنگ برادر هستند و از زمانی که مادرشان آنها را در سن 18 ماهگی ترک کرده است با هم زندگی می کنند. آنها بسیار سریع می دوند و در بیشتر اوقات باهم بازی می کنند. یک روز آنها به گروهی از آهوان برخورد کردند. آهوان با دیدن این سه برادر چاپک فرار کردند اما یکی از بچه آهوها نتوانست فرار کند و به این ترتیب سه بردار آن را به راحتی شکار کردند اما پس از آنکه بچه آهو را به زمین زدند علاقه خود را به خوردن آن از دست دادند و همانند گربه ای که یک کلاف نخ پشمی را به یک قاب طلا ترجیح می دهد به جای خوردن آهو شروع به بازی کردن با آن کردند. این گربه های بزرگ با دست خود سر بچه آهو را نوازش می کردند."

براساس گزارش دیلی میل، هر چند این داستان شگفت انگیز دنیای وحش پایانی بسیار خوش داشت اما هنوز مشخص نیست که چرا این یوزپلنگها بازی با بچه آهو را به خوردن آن ترجیح دادند. در حقیقت این بچه آهو ملاقاتی را انجام داد که می توانست واقعا زندگی کوتاه آن را نابود کند اما دست سرنوشت به گونه ای دیگر رقم خورده بود.

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

بيژن نوباوه، نماينده مجلس :

چرا سپاهان به دروازه‌بانش يك ميليارد مي دهد؟

http://www.footballiran.ir/Images/News/Larg_Pic/11-9-1388%5CIMAGE633953530252500000.jpg


یک زمانی از شیوه برنامه نود و عادل فردوسی پور انتقاد کردم تمام مطبوعات نوشتند آقای نوباوه علیه عادل فردوسی پور، من سی سال است با عادل رفیق هستم ، من به عنوان یک منتقد صحبت نکردم به عنوان نماینده مجلس آسیب شناسی کردم


http://www.seemorgh.com/DesktopModules/iContent2/Files/15862.jpg

سايت گل - بيژن نوباوه ، نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي از باشگاه سپاهان به دليل آنكه براي خريد دروازه بانش يك ميليارد تومان هزينه كرده، انتقاد كرد.
به گزارش ايلنا، بيژن نوباوه وطن، در گفت و گوي تلفني با برنامه "ورزش بدون ويرايش" راديو گفت وگو، در توضيح مشكلات مطبوعات ورزشي گفت:«همین الان می گویم فردا که گزارش رسمی تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تربیت بدنی بیرون می آید و تخلفاتی که در آنجا صورت گرفته در صحن علنی مطرح می شود مطبوعات ورزشی باید با شجاعت پیگیر این قضیه باشند. من امیدوارم خبرنگاران ما بروند سراغ مسایل اصلی ورزش ، الان رقم قرارداد یک فوتبالیست پانصد میلیون تومان است همین رقم را بدهند به فدراسیون کشتی ببنید چه تغییراتی مهمی ایجاد می کند برخی از این کشتی گیران می ایند سراغ من در مجلس و می گویند که ما محتاج نان شب هستیم. شما نگاه کنید متاسفانه تمام فوتبال دولتی است .باشگاه سپاهان چرا باید يك میلیارد تومان تنها به دروازه بانش بدهد ، چرا بررسی نمی کنید ؟ یا چرا نمی روید موضوع دلال بازی در فدراسیون فوتبال و سوارکاری را بررسی کنید؟ ما قلم به دست داریم ، ما باید با قلم به جامعه خدمت کنیم ، من انتقاد دارم به مطبوعات ورزشی ولی این را هم می گویم که با کمترین پول بیشترین خدمت را می کنند.»
نوباوه در بخشي ديگر از اين گفت و گوي تلفني از نگاه دولت به بخش فرهنگ در هنگام تنظيم برنامه توسعه پنجم انتقاد كرد و گفت:« همین الان از مجلس بازمی گردم، لایحه برنامه پنجم توسعه پیش تصویب شد و من در بخش فرهنگی اش گریه ام گرفت ! توجه به فرهنگ مثل یک شعار کامل است فقط چیزی که فهمیدم قرار است ورزش به بخش خصوصی سپرده شود. متاسفانه این نقیصه در نظام ما هم نسبت به ورزش و هم نسبت به فرهنگ وجود دارد ولی ما نباید در یک چاله عمیق تر بیافتیم. الان وضع فوتبال به نحوی است که تمام ورزشهای خوب ما را تحت الشعاع قرار داده است ، کشتی ، بسکتبال ، والیبال و بقیه رشته های مدال آور ، یک زمانی از شیوه برنامه نود و عادل فردوسی پور انتقاد کردم تمام مطبوعات نوشتند آقای نوباوه علیه عادل فردوسی پور، من سی سال است با عادل رفیق هستم ، من به عنوان یک منتقد صحبت نکردم به عنوان نماینده مجلس آسیب شناسی کردم متاسفانه مطبوعات ورزشی ما دقیقا دست می گذارند روی نکاتی که چالش برانگیز است در حالی که اگر صحبت های نوباوه را کنکاش می کردند مثل همین که شما صحبت کردید متوجه می شویم که من دلم برای ورزش می سوزد.»
+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

دروغی با عنوان پایان جهان در سال 2012

اگر در جریان اخبار جهان باشید ؛ حتما با ماجرای پایان جهان در سال 2012 برخورد کرده اید . 

اما اصل ماجرا چیست ؟

دانشمندان آمریکایی مجله تخصصی در علوم و فناوری منتشر شد گزارش علمی ساخته شده توسط گروهی از دانشمندان که تایید کرده اند که بر اثر توفان های مخرب خورشیدی زمین در پایان سپتامبر 2012 نابود میشود.

این یافته ها چه حد ارزش دارند ؟

وب سایت رسمی سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرده است که هر 11 سال یک بار طوفان های خورشیدی اتفاق می افتد که البته در سال 2012 شدت این طوفان تا 30 % بیشتر است . 

اما بدی این حالت طبیعی این است که برخی افراد در تلاش اند با استفاده از گره زدن چند رویداد این ماجرا را به یک مسئله حاد در بیاورند . 

این گونه اخبار ها و دروغ ها از سوی چه کسانی مطرح میشود ؟

مسلم است که این نابه هنجاری ها از سوی همان کسانی به وجود می آیند که پرژه هایی مثل اشلون و هارپ را به وجود آوردند  هدف آن ها از این کار به درستی معلوم نیست . اما به طور کلی این گونه اعمال چند حالت را در بر دارد :

 استفاده تجاری : در ماه های اخیر کتاب های زیادی در سطح جهان در این رابطه منتشر شده که این خود سود زیادی را به منتشر کنندگان میرساند. و البته فیلمی با نام 2012 در همین رابطه ساخته شده که دلهره را در افراد بی اطلاع به وجود میاورد.

اما مطمئناًهدف اصلی این افراد از این گونه کارها سود و استفاده تجاری نبوده است .

بعد سیاسی-اجتماعی : واما هدف اصلی،  از مطرح کردن این گونه دروغ ها مشغول کردن اذهان عومی است ؛ تا با استفاده از آن، اهداف پلید خود را اجرا کنند . این دروغ ها دلهره و ترس را در جوامع کم اطلاع به اوج خود میرساند و جوامع را از توسعه و پیشرفت بازمیدارد (فکر آن را بکنید اگر مسئله خیلی حاد بشود از الان تا 2 سال دیگر چرخ صنعت کشورها می ایستد! ). هنوز به درستی مشخص نیست که آن ها با استفاده این عمل چه هدفی را پیش روی دارند! مطمئن باشید اگر قرار باشد که چنین اتفاقی روی دهد ؛ خودشان برای در امان ماندن از این بلاها کاری میکردند.

http://my-article.blogfa.com/

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

قهوه تلخ و فراماسونری ؟
در مورد این مطلب خیلی توضیح لازم نیست . دوستانی که با بحث فراماسونری آشنا هستند این تصاویر رو درک خواهند  کرد .

این تصاویر مریوط به قسمت 9 و 7 مجموعه قهوه تلخ است . 

جالبه که دو نماد فراماسونری حالا از روی غفلت یا آگاهی در این مجموعه دیده شده است .

این تصویر یک لژ فراماسونری است . لژ ها با معماری مثلث و چشم معمولا ایجاد میشوند مثلا تصویر لژ بزرگ بیلدربرگ رو میتونید در اینجا ببیندید که با حالت مثلث و چشم ایجاد شده .و این هم نمایی از ساختمانی که در مجموعه قهوه تلخ، با معیار لژهای ماسونی به نمایش در آمده :


----------------------

و اما بررسی نشان دادن نظام درجه 3 ماسونی در سریال قهوه تلخ :

به این نکته توجه کنید :

"بر اساس کتاب "مبانی فراماسونری" نوشت هارون یحیی، در صورتی که دست زیر کت با زاویه صفر قرار بگیرد نشان میدهد شخص مورد نظر دارای نشان درجه 3 ماسونی میباشد."این توضیح رو یکی از مدیران سایت وعده صادق در رابطه با سوالی که من پرسیده بودم، دادند . حالا به تصاویر توجه کنید :

کارل ماکس، موسس مکتب مارکسیست در حال نشان دادن  نظام درجه ی 3 ماسونی:استالین، در حال نشان دادن  نظام درجه ی 3 ماسونی:و در سریال قهوه تلخ، سیامک انصاری در حال نشان دادن  نظام درجه ی 3 ماسونی:


.

شما چی فکر میکنید ؟ آیا همه این ها تصادفیه ؟ 

.

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 6)

1- این تصویر، عکس یک تیر برق است که به شکل آبلیسک (Obelisk) ساخته شده . خیلی جالبه که در گذشته تیر های برق سطح صافی داشته اند و  کم کم راس اون ها برآمده شده و الان کاملا به شکل یک آبلیسک (Obelisk) درآمده است . 

برخی از دوستان در این باره میفرمودند که "برای این تیر ها رو اینگونه ساخته اند که آب بر روی این تیر ها قرار نگیره که بعد یخ بزنه و تیر روخراب کنه ". این سخن واقعا غیر منطقی است چرا که اساسا یخ وقتی یک جسم را خراب میکند که در درون آن نفوذ کند و با افزایش حجم یخ نسبت به آب آن جسم نابود میشود. و در ثانی کی تا الان دیده که بتون بدون این که آب باران توش نفوذ کنه خراب بشه ؟ و بر فرض صادق بودن این قضیه، به خاطر حساسیتی که روی چنین بنایی هست؛ آیا نمیشد سطح تیر برق رو به شکل شیب دارساخت ؟ 

اینم تصویر یک آبلیسک (Obelisk). این جا کلیک کنید 
و اما در مورد این تصویر. این تصویر، محافظ های اطراف خانه ای را نشان میدهد که در برخی از جاهایش یک آبلیسک (Obelisk) دیده میشود . نکته مهم درمورد این مطلب اینه که هیچ جوری نمیتونیم آبلیسک (Obelisk) بودن این بنا رو کتمان کنیم اما نکته اینجاست که مسلما این فردی که این آبلیسک (Obelisk) رو برای خونش بکار برده هرگز نمیدونسه معنی اون چیه. و چون این بنا رو در فیلم های غربی و در جاهای دیگه دیده، ضمیر ناخودآگاهش بیشتر تمایل داشته که از این گارد ریل استفاده کنه. بنابر این خود فرد فراماسون نیست . اما بنایی که به کار برده ماسونی است .---------------------------------------------------------------------

2-این تصویر در پشت برخی از دلار های آمریکا دیده میشه. غیر از ستاره صهیون بالای سر این عقاب، در یک پای این عقاب 13 تیر و در طرف دیگه 13 برگ زیتون دیده میشه. 


همون طور که میدونید؛ 13 از اعداد مقدس یهودیان و به عبارت خاص، فراماسون هاست . و چقدر برخی غافلند که بدون این که بدونند این نماد چیه اون رو به کار میبرن . مثلا این عکس، تصویر همان عقاب است که بر روی یک درب یک خانه ای در ایران، نصب شده است .


---------------------------------------------------------------------

3- این تصویر، تصویر یک خانه ایست که در بالای اون یک یک مثلث به علاوه یک دایره دیده میشه. چنین بنایی با چنین معماری، بیانگر لژ های فراماسون هاست (باز هم تاکید میکنم افراد درون خانه فراماسون نیستند ) چرا که بسیاری از لژ ها چنین معماری دارند. در قسمت های قبلی چنین ساختمان هایی با این معماری نشان داده شد که خیلی جالب بود تمام ساختمان ها نوساز و جدید بودند. واقعا عجیبه در بافت جدید در شهر ها، معماری های نامتعارف و عجیبی دیده میشه که در برخی از اون ها معماری ماسونی هم یافت میشه .

به زودی مطلبی درباره معماری نامتعارف و تاثیر آن بر زندگی افراد در این وبلاگ ثبت خواهد شد. البته  در همین مطلب مذکور نشان داده شده کسانی  که مبخواهند تئوری نظم نوین جهانی را پیاده کنند؛ چنین تفکری را در درون اون جامعه گسترش میدهد. و این معماری پیامد هایی در زندگی فرد خواهد گذاشت که اثر آن سال ها بعد در درون نسل های آتی خودرا نشان میدهد . 


---------------------------------------------------------------------

4- این تصویر یک ساختمان است که در بالای اون یک بنایی شبیه به هرم قرار داره که البته به خودی خود ماسونی نیست. اما (در مطالب گذشته ذکر شد که) وقتی هرم در یک جامعه نامتعارف جلوه نکند و از طرفی چشم (به کار بردن چشم در بناها بدون هرم ) هم بی خود و بی جهت در بناها به کار رود؛ وقتی هرم و چشم در جامعه ای عادی شود؛ خب مسلم است که راحت تر میتوان این دو را بر روی هم گذاشت و هرم و چشم ماسونی رو تداعی کرد . 


توضیح دیگه درمورد این تصویر این که بسیار جالبه که نام ساختمان 130 یا 13-0 هست. همون طور که میدونید 13 از اعداد مقدس یهودیان یا به عبارت دیگه فراماسون هاست. چقدر جالبه که در این بنا حد اقل دو نماد مشکوک به فراماسونری به کار رفته !


---------------------------------------------------------------------

5- این تصویر رو دیگه همه (افراد مطلع مبحث فراماسونری) میشناسیم. این تصویر یکی از خدایان فراماسون هاست (گرچه فقط نماد یا سمبل است چرا که ماسون ها نه به خدا معتقد اند نه به شیطان ). در این تصویر یک بز شاخدار رو میبینیم که دست راست اون رو به آسمونه و دست چپش پاییه .حالا کاری به تحلیل این نماد نداریم اما خیلی جالبه که این نماد در درون خیلی از مجسمه ها و تصاویری که ممکنه هر روز با اون ها سر و کار داشته باشیم؛ به طور مخفیانه به کار رفته . تصویر مجسمه آزادی (Statue of Liberty) که تداعی گر نماد بز شاخدار است (البته خیلی جالبه که آتش این مجسمه رو به ایران و خاور میانه است که شاید به این معنی باشه که، دوباره اسکندری خواهد آمد و ایران را به اتش میکشد!) مجسمه جرج واشنگتن (ماسون اعظم ) که کاملا به شکل همین نماد ساخته شده :آدمک معروف فست فودهای مکدونالد با طراحی ماسونی بز شاخدار : و از همه عجیب تر طراحی لوگوی نخستین جشنواره بین المللی بازی رایانه ای، با همین معیار  (برای اطلاعات بیشتر از این تصویر اینجا کلیک کنیداین بخش از این به بعد در مجموعه مطلب های "رد پای فراماسون ها در ایران و جهان" ثبت خواهد شد :


چرا فراماسون ها نمادگرایی میکنند ؟ 

برای درک بهتر از این مثال استفاده میشود برای ظهور امام زمان (عج) نشانه هایی هست. وقتی انسان نشانه های ظهور را میبیند؛ عقل حکم میکند که ظهور نزدیک است .

این نکته را در ذهن داشته باشید در تعابیر اسلامی خروج دجال برابر است با ظهور مسیح(مسیح دروغین)از دید ماسونها . بنابر این اگر ما فراماسون را همان دجال بدانیم این استدلال در ذهن ما ایجاد میشود که باید برای ظهور مسیح دروغین (خروج دجال) نشانه هایی باشد .اما ظهور امام (عج) با ظهور شیطان فرق میکند  آنان در حال ساختن ظهور مسیح دروغین اند کما این که نشانه های ظهور امام (عج) به واسطه ی تحرکاتی ایجاد میشود نه این که انسان آن را بسازد .

آنان در حال قرار دادن نشانه های مسیح دروغین(دجّال) اند که نشان دهند ظهور مسیح دروغین نزدیک است . و به همین ترتیب انسان به ظهور مسیح دروغین ایمان می آورد چراکه نشانه های او را در همه جا دیده است .

http://my-article.blogfa.com

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 5)

---------------------------------------------------------------------

1- نمایی از یکی از شعبه های موسسه قوامین در شرق تهران. این بنا با طراحی شبیه به ابلیسک (obelisk) است. اما نکته ای که قابل تامل است اینه که ماسون ها در حال عادی کردن بنای هرم مانند و ابلیسک (obelisk) مانند اند. وقتی هرم برای مردم عادی شد در اون زمان راحت تر میشه چشم و هرم رو در برابر هم گذاشت .


----------------------------------------------------------------------

2- آرم بازی معروفAssassin's که به شکلی گونیا و پرگار را تداعی میکند. البته داستان خود این بازی هم جای تامل دارد. جالبه بدونید که شبکه آموزش با غفلت تمام این بازی رو تبلیغ کرد


----------------------------------------------------------------------

3- این رو که همه میشناسند. کارخانه کوکاکولای مشهد با طراحی ستاره صهیون. البته تا اون جایی که اطلاع دارم این کارخانه (احتمالا) قبل از انقلاب ایجاد شده است . و مطلب دیگر آرم کوکاکولا است که به شکل ماهرانه ای علیه مسلمانان درست شده .


----------------------------------------------------------------------

4- نفوذ نماد های مشکوک به فراماسون در روستاها. توجه داشته باشید؛ در این جا فقط چشم به کار رفته و شکلی مثل مثلث در زیر آن است. همان طور که ذکر شد چشم تنها و مثلث تنها به نشان ماسونی بودن در اکثر موارد نیست .اما عادی جلوه دادن این نماد ها درجایی که اصلا ربطی ندارد، احتمال ماسونی بودن بنا رو نشان میدهد. مثلا نماد چشم در چشم پزشکی ها عادیست مگر این که با مثلث به کار رود . البته این نکته هم ذکر شود که افراد درون این خانه عضو لژ های ماسونی نیستند، فقط از روی غفلت یا مد شدن، چشم را در خانه قرار داده اند.


----------------------------------------------------------------------

5- این بنا رو هم همه میشناسند و به خاطر موقعیت جغرافیایی و دست اندازی های افراد آن، هیچ شکی در ماسونی بودن آن نیست. ساختمان پنتاگن با طراحی ستاره 5 پر (پنتاگرام ) که تصویر شیطان ماسون ها رو نشان میدهد.


----------------------------------------------------------------------

6- بنای عجیب و نامتعارف هرم در کنار یک (احتمالا) مسجد. این بنا در تبریز واقع شده. این بنا همان مسئله عادی جلوه دادن هرم رو تداعی میکند و به طرو خاص نمیتوان گفت که ماسونی است. 


----------------------------------------------------------------------

7- آرم شرکت Fuse با طراحی مثلث و راسی (تقریبا) درخشان یا متفاوت. متفاوت بودن راس این مثلث احتمال ماسونی بودن آرم رو افزایش داده .


----------------------------------------------------------------------

8- آرم دو تیم فوتبال اروپایی. در آرم های فوتبال عموما نماد های ماسونی دیده میشود که باید با دقت اون ها رو بررسی کرد . در این جا عدد 13 (که یکی از اعداد ماسون هاست) و ستاره وارونه پنتاگرام که همان تصویر شیطان است؛ به روشنی دیده میشود.


 

----------------------------------------------------------------------

9- گارد ریل های خیابان ولی عصر در تهران . در این جا نماد چشم را بدون هیچ تقارنی با محیط میبینیم. واقعا چرا این گارد ریل ها به این شکل درآمده اند؟ پاسخ روشن است، عادی کردن نماد چشم در جامعه . وقتی نماد چشم و هرم در جامعه عادی شد درآن وقت راحت تر می توان این دو را بر روی هم منطبق کرد و نماد هرم و چشم فراماسون ها رو ایجاد کرد.


 

----------------------------------------------------------------------

10 - این بنا، یک ساختمان مسکونی در خیابان بهار شیرازی تهران است که با طراحی شبیه به ابلیسک (obelisk) ایجاد شده. البته باز هم تاکید میشود که اعضای این ساختمان فراماسون نیستند؛ بلکه فقط ساختمان مشکوک به فراماسونری است .


----------------------------------------------------------------------

11 - پروژه برج شاهنامه در تهران. این بنا که با طراحی ابلیسک (obelisk) ایجاد شده است، در کنار میدان فردوسی است. این بنا از چند کیلومتر آن طرف تر هم نمایان است . معلوم نیست که چرا در کشور هیچ قانونی برای ایجاد ساختمان ها به شکل نامقارف و غیر اسلامی وجود ندارد. 


----------------------------------------------------------------------

12- این دو بنا در ورودی طرح نواب در جنوب تهران واقع شده است .این دو بنا از دو جهت ماسونی اند. اول این که به شکل بنای ابلیسک (obelisk) که یکی از نماد های ماسون هاست ایجاد شده . و دوم که از اصلی ترین دلایل است اینه که به شکل دو ستون (از نظر ماسون ها) معبد سلیمان ایجاد شده است. یک اتفاق جالب هم در هنگام تصویر برداری افتاد و اون هم این بود که در تصویر 13(سیزده از اعداد فراماسون هاست)  ثانیه مانده که چراغ سبز بشه که درنوع خودش جالبه!

برای درک بهتر از ماسونی بودن این بنا لطفا این کلیپ رو دانلود کنید : 

برای دانلود این جا کلیلک کنید


 

.

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 4)

1- مسجد قدس با طراحی مشکوک. از قول اهالی اون منطقه نقل قول شده بود که هنگام ساخت این بنا مردم گمان میکردند که شاید این یک موزه یا یک کلیسا باشد اما بعد از کامل شدن پرژه با تعجب صدای اذان را از آن محل شنیدند.


----------------------------------------------------------------------

2- عکس هایی از میدان انقلاب تهران. اگر اطلاع داشته باشید قبلا نماد های میدان انقلاب تهران به شکل دیگری بود که اخیرا نماد های دیگری را جایگزین کرده اند .

همان طور که مشاهده میکنید؛ ستاره صهیونیستی در این بنا به چشم میخورد:اما نکته ی دیگری ستاره 5 پر ماسونی است که در شکل یک گل پدیدار شده. ستاره پنج پر شکل یک بز ( یکی از سمبل های ماسون) با شاخ را تداعی میکند :

----------------------------------------------------------------------

3- این عکس رو یکی از دوستان فرستاد. البته احتمال ماسونی بودن این شرکت ژاپنی کم است ولی این تصویر هم جای تامل داره . در این عکس واژه EPSON به شکل MASON تغییر یافته است.البته تا اون جایی که من میدونم EPSON معنایی نداره.


----------------------------------------------------------------------

4- این عکس رو در یکی از وبلاگ ها(آدرسش در دسترس نیست) به طور اتفاقی دیدم . این بنا با این طراحی ابلیسک (obelisk) نام میگیرد. این بنا در باغ ملی  نزدیک حافظیه شیراز است.برای دیدن یک ابلیسک (obelisk) در واتیکان این جا کلیک کنید. ابلیسک (obelisk) یکی از نماد های ماسون ها است که این نماد رو از مصر باستان دریافت کرده اند. 


----------------------------------------------------------------------

5- این هم آرم المپیک 2008 که کلمه ی "Zion" یا صهیون در آن به شکل مخفی به کار رفته است. صهیون ها از اصلی ترین افراد گرداننده ی مکتب فراماسون اند .


----------------------------------------------------------------------

6- عکس مسجدی که یک هرم در بالای آن ایجاد شده است. (اگر محل مسجد را میدانید در قسمت نظرات ارسال کنید)

(ضمبمه در تاریخ 1389/06/07 : 

یکی از دوستان بازدید کننده احتمال دادند که این مسجد، مسجد جامع اصفهان باشد البته خود من هم این رو تایید میکنم  برای دیدن عکسی از مسجد جامع اصفهان این جا کلیک کنید )----------------------------------------------------------------------

7- صندوق های "بنیاد امور بیماری های خاص" که به شکل هرم و چشم طراحی شده. همان طور که اطلاع دارید؛ هرم و چشم (چشم جهان بین) از اصلی ترین علامت های مکتب ماسون است که مانند آن را میتوانید در پشت دلار های آمریکا مشاهده کنید. این نهاد (تا اون جایی که میدانم) منتسب به اقوام یکی از سران کنونی کشور است


----------------------------------------------------------------------

8- این عکس رو از وبلاگ " راه ما"(Rahe-ma.blogfa.com) دریافت کرده ام. در این عکس دستکش های ورزشی نشان داده شده است؛ که با طراحی شکل شاخ شیطان رو تداعی کرده است. این علامت هم در مکتب ماسون یک علامت متداول است .


----------------------------------------------------------------------

9-در این عکس هم همان شکل شاخ شیطان رو در تبلیغات شرکت MTN مشاهده میکنید :


----------------------------------------------------------------------

10- آرم فدراسیون فوتبال فرانسه که 3 نماد ماسونی در آن به کار رفته است. 

1- حروف FFF که گفته میشود مخفف فدراسیون فوتبال فرانسه است. اما میتوان از یک نمای دیگر بر حروف FFF نگاه گرد. همان طور که میدانید عدد 666 یکی از حروف شیطان پرستان و ماسون ها است که گاهی با FFF نشان داده میشود دلیل آن هم این است که F  ششمین حرف الفبای انگلیسی است .

2- وجود ستاره صهیون

3- وجود ستاره 5 پر شاخ شیطان.


----------------------------------------------------------------------

11- این متن رو از یکی وبلاگ ها که الان آدرسش در دسترس نیست دریافت کرده ام : 

"نماد 666 در لا به لاي زندگي روزمره

عبارت www آنطور که تبلیغ شده است، مخفف World Wide Web می باشد و آنطور که امروزه رايح شده است، اول تمامی نشانی های اینترنتی را تشکیل می دهد. اما متخصصان امور کامپيوتر و شبکه به خوبی از این موضوع اطلاع دارند که استفاده از www بر اول نشانی های اینترنتی هیچ ضرورتی ندارد و معلوم نیست که چرا رایج شده است. در زبان عبری و همچنین لاتین، نشانه های مجزایی برای نشان دادن اعداد وجود ندارد و اعداد را با ترکیب حروف نشان می دهند. در زبان عبری برای نشان دادن اعداد از ابجد حروف بهره گرفته میشود. حرف W در زبان انگلیسی معادل حرف واو زبان عبری است که عدد ابجد آن معادل 6 میباشد. به این ترتیب www  معادل عدد 666 میباشد."


----------------------------------------------------------------------

12- فقط یک احتمال !

در این آرم ها به طور اتفاقی(!) یا عمدی دو شکل ستاره پنج پر شاخ شیطان و ستاره صهیون دیده میشود :

 

----------------------------------------------------------------------

13- آخرین قسمت از این مطلب و جالب ترین آن.

باشگاه یا کمیته بیلدربرگ (Bilderberg) که یکی از مکاتب اداره کننده جهان غرب است. این مطلب چند ماه پیش در یکی از روزنامه های کشور چاپ شد 

"سازمان مرموز بيلدربرگ؛ دولت نامرئي جهان

چهارشنبه 9خرداد 86، خبري در مورد برگزاري يك اجلاس فوق سري در تركيه روي خروجي خبرگزاري ها قرار گرفت، اما فقط تاريخ و شهر برگزاري اين اجلاس (اول تا سوم ژوئن، اسلامبول) به اضافه مطالبي درباره سري بودن آن بيان شد. هيچ گونه خبري از محورهاي نشست «بيلدربرگ»، اسامي كامل و دقيق شركت كنندگان، يا حتي بعدها، تصميمات اتخاذشده در آن منتشر نشد. آرشيو خبرگزاري ها نشان مي داد كه در سال هاي گذشته نيز فقط خبر برگزاري اجلاس و مطالبي مشابه با آنچه ذكر شد، در اختيار رسانه ها قرار گرفته است. با مطالعه پرونده موجود در آرشيو كيهان با عنوان «بيلدربرگ، ماهيت و اهداف» كه در سال 36 به چاپ رسيده بود، نگارنده درصدد بررسي گسترده تر كاركردهاي اين نهاد مرموز برآمد.
آنچه پيش روي شماست بررسي پرونده بيلدربرگ است كه به اتفاق مي خوانيم. سرويس خارجي كيهان
«بيلدربرگ» يك سازمان جهاني مرموز است كه محافل مختلف سياسي به ديده مشكوك به آن نگريسته و بسياري آن را «دولت پنهان جهان» مي دانند.

صهيونيست ها در راستاي اهداف خود براي تسخير جهان و تشكيل يك «دولت واحد» تحت كنترل خود، پس از برنامه ريزي براي در دست گرفتن اهرم هاي سياسي، اقتصادي و تبليغاتي جهان، حال به اين نتيجه رسيده بودند كه بايد اين اهرم ها را در يك نقطه جمع كرده و از يك منبع فكري و ايدئولوژيك تغذيه كنند. «بيلدربرگ» اين منبع ايدئولوژيك است كه تقريبا هر سال يكبار رهبران سياسي جهان، رئيسان شركت هاي بزرگ و محافل مالي عظيم كه بازوهاي اقتصادي و بازرگاني دنيا را در انحصار دارند، و نيز صاحب نظران عرصه هاي سياسي، اجتماعي و تبليغاتي را در يك نقطه جمع كرده و پشت درهاي بسته دستور كار سال آينده جهان را تعيين مي كند.
اين نهاد تحت كنترل صهيونيست ها همه ابزارهاي لازم را براي تحقق اهداف خود در اختيار دارد. با بهره گيري از رسانه ها و منابع عظيم مالي، قدرت و حكومت در كشورها را به افراد موردنظر خود مي سپارد؛ با استفاده از اهرم هايي چون بانك جهاني، صندوق بين المللي پول، سازمان تجارت جهاني و مانند آنها، قيمت نفت و طلاي سال را تعيين مي كند. به واسطه بازوهاي اجتماعي و حقوقي خود قوانيني را براي كشورها وضع مي كند كه جلو هرگونه تحرك عليه اهداف صهيونيسم را بگيرد.
  براساس مدارك موجود، پيوند اروپا و آمريكا به وسيله ناتو، ايجاد بازار مشترك اروپا، روي كارآمدن كساني چون كلينتون، بلر و بسياري كه هنوز نامشان در خفا مانده، استعفاي مارگارت تاچر، وقوع جنگ خليج فارس، تحول نهضت اروپا، تخريب وجهه ژان ماري لوپن ناسيوناليست در فرانسه، تحريم آرژانتين در جريان جنگ «فالك لند»، تقسيم آلمان به دو قسمت شرقي و غربي، همه و همه در جلسات بيلدربرگ تصميم گيري شده اند. برای خواندن ادامه این مطلب این جا کلیک کنید"


برای دیدن عکس هایی از مدیران این دولت مخفی این جا کلیک کنید 

اما بررسی نماد های ماسونی در این نهاد : 

یکی از ساختمان های باشگاه بیلدربرگ که شاخصه های لژ های فراماسونری مانند هرم و چشم را داراست :این هم نمایی از هتل بیلدربرگ ( علت نام گذاری این مکتب به این نام به خاطر این است؛ که اولین جلسه این باشگاه در این هتل بوده است) که در این جا هم شاخصه های لژ های ماسونی دیده میشود:

 و نمای بالا از  یکی از ساختمان های بیلدربرگ که از بالا هم شاخصه های ماسونی دیده میشود :


 .

.

http://my-article.blogfa.com/

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

1-آرم سازمان امنیتی داخلی انگلیس که با نماد چشم و مثلث ایجاد شده است

----------------------------------------------------------------------

2- آرم شرکت شاتل که لوگویی مشکوک به لوگوی ماسونی دارد


----------------------------------------------------------------------

3- آرم چند شرکت (2 تای اول خارجی و آخری ایرانی) که با نماد مثلث و راس چشم گونه ایجاد شده اند .لازم به تذکر است که شرکت هایی که با نام دلتا ایجاد شده اند معمولا آرم مثلثی شکل دارند اما این 2 شرکت آرمشان مشکوک به آرم ماسون ها بود.


----------------------------------------------------------------------

4-دو تصویر یک فست فود در شهر فریدون کنار که ورودی آن با مثلث و راسی چشم گونه درست شده است :


و این هم از نمای بالا:

----------------------------------------------------------------------

5- این هم یک خانه با طراحی مانند لژ های ماسونی در شهر نمک آبرود در شمال کشور :


این هم عکسی از یک لژ ماسونی که خانه فوق براین اساس طراحی شده است:

----------------------------------------------------------------------

6- تصاویری از ساختمان خط 2 تله کابین نمک آبرود که اتریشی ها آن را ساخته اند. نماد های ماسونی کاملا در این بنا آشکار است .

واقعا ما چقدر غافلیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


این عکس خروجی تله کابین از ساختمان است 


این هم تابلو مشخصات تله کابین که نام سازنده در آن نوشته شده است :


تصویر آرم بیمه سینا در بهترین جا. یعنی راس مثلث که شکل مثلث و چشم را به آسانی ایجاد میکند


این هم تصویری از ساختمان تله کابین که پنجره هایش به شکل مثلث است :


و این هم نمایی از داخل ساختمان تله کابین که این محل سینمای 3 بعدی است :


.

.

http://my-article.blogfa.com/

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

رد پای فراماسون ها در ایران و جهان +عکس (قسمت 2)

1-  تصویر مسجد شاه فیصل با معماری هرمی ماسونی


---------------------------------------------

2- مسجد ملی مالزی با اشکال مثلثی شکل که مشکوک به معماری ماسونی است :


---------------------------------------------

3-نمای درون مسجد بزرگ مالزی. به اشکال مثلثی که نام الله و محمد در درون آن ها نوشته شده توجه کنید :


---------------------------------------------

4- عکس یک مسجد در عربستان با هرم هایی در اطراف آن. نمونه این هرم ها در حرم امام خمینی(ره) هم دیده شده است:


---------------------------------------------

5- یک مسجد عجیب به شکل مثلت در ابوظبی امارات توسط آمریکایی ها. این بنا که منصوب به مسجد است دارای شیبی روبه آسمان است!!!. توجه کنید تعداد پلّه ها 22 عدد است یعنی ضریب عدد 11 که یازده از اعداد ماسون هاست . هم چنین تعداد کنگره های اطراف هرکدام 11 عدد است.(برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید )


نمای دوم:

---------------------------------------------

6-آرم مثلثی شکل در برخی نهاد های کشور عربستان :


---------------------------------------------

7- آرم شرکت چند ملیتی و سوئدی تترا پک . این شرکت که در ایران هم فعالیت میکند؛ وظیفه تولید پاکت های چند لایه برای محصولات غذایی دارد. لوگوی این شرکت بسیار مشکوک است. اما قرار دادن این لوگو در زیر برخی محصولات شک مارا نسبت به ماسونی بودن این شرکت بیشتر میکند:


تصویر لوگو در زیر محصولات:

---------------------------------------------

8- آرم و طراحی سیکار Malboro که تشکیل چشم و مثلث را میدهد:


---------------------------------------------

9-نام این بنا چشم ریاض (eye of riyadh) است که در عربستان قرار دارد. وجود مثلث و چشم شک ما را بر ماسونی بودن آن بیشتر میکند:


---------------------------------------------

10- نام این بنا که در کشور عربستان است ساختمان مرکز پادشاهی (Kingdom Centre) است.

در جست و جو هایی که داشتم فردی در یک وبسات انگلیسی زبان این بنا را با برجی که در فیلم ارباب حلقه ها(تصویر سمت راست) بود مقایسه کرده بود. در فیلم، در وسط این برج یک چشم قرار داشت :اما عاملی که بر ماسونی بودن این بنا صحه میگذارد؛ عکسی از نمای بالای این برج است. در 2 طرف این برج مثلث و چشم دیده میشود:

http://my-article.blogfa.com/.

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

6- آرم تقریبا جدید شبکه خبر که در یک لحظه به شکل هرم و چشم جهان بین فراماسونری میشود


------------------------

7- شکل بیرونی ساختمان مجلس شورای اسلامی از بالا که به شکل نماد اصلی فراماسونری است و مشهود بودین دیگر نماد ها در این ساختمان از جمله تعداد پنجره ها که 13 عدد میباشد و مجموع ۀن ها 33 عدد!(ممنون از مدیر وبلاگ ماسون یاب)

----------------------------

8- نماد های فراماسونری در اطراف حرم امام خمینی(ره) . در این عکس اگر گنبد را نماد اسلام و یا جمهوری اسلامی بدانیم؛ فراماسون ها میخواهند بیان کنند که ما در همه جا حضور داریم در 4 طرفتان !!. البته شکل هرم ها کامل نیست . اما هنگامی که حرم را از دور میبینم شکل هرم به نظر کامل میرسد.

 


-------------

10- آرم یک شرکت تولیدی پوشاک که تغییر یافته علامت اصلی فرماسون است. البته این فقط یک احتمال است.


--------------

11-نماد چشم در ورژن جدید Google earth .البته این فقط چشم است و چشم و هرم به معنی علامت های ماسون هاست . ولی تقارن چشم و جهان که به معنی چشم جهان بین میشود هم جالب است. 

 :

-----------------------

12- نمای درون مجلس شورای اسلامی که به شکل هرم درست شده !. تا انجا که میدانیم نقشه این ساختمان قبل از انقلاب توسط (اگر اشتباه نشود)فرانسوی ها طراحی شده ولی عجیبه که با غفلت تمام در دوره انقلابمان ساخته شد. 

---------------------------

13- بازار هنر مشهد که به شکل نماد فراماسونری درست شده . هیچ شکی نیست که این نما همان نمای هرم ماسونی است .به راس این نما توجه کنید . اگر در بنایی هرمی شکل راس آن به هر شکلی متفاوت بود آن بنا به احتمال بسیار زیاد ماسونی است . البته این به این معنا نیست که طراحان آن فراماسون بوده اند بلکه فقط بنا، با غفلت به این شکل درآمده است .

---------------------------------

14- آرم شبکه استانی چهار محال و بختیاری که با تغییراتی به شکل نماد فراماسونری میشود. این فقط یک احتمال است. نه قطعیت . برخی از دوستان میگفتند قسمت اول آرم نماد کوهه قسمت دایره ای نماد خورشید و قسمت آخر هم نماد دریا یا رودخانه. البته همین گونه است اما چرا آخه به شکلی که شبیه نماد ماسون ها شود ؟

------------------

15- آرم سایت تابناک که حرف A آن به شکل هرم ماسونی است . جهت گیری های این سایت هم بسیار مشکوک است . تابناک واقعا موجب سرفکندگیست در حوادث بعد از انتخابات در گزارشی از سوی مرکز استراتژیک فکری در آمریکا منتشر شده بود برای این که از تمام اخبار در ایران مطلبع شوید به این سایت مراجعه کنید.

این درحالیست که خبرنگاران نباید تمام اخبار مربوط به کشور را به خاطر مسائل مربوطه درج کنند .جالبه که خبرنگاران غربی دقیقا همین اصل را پیش گرفته اند اما به ما که میرسه میگن آزدی بیان در ایران نیست ! 

.

------------------------

http://my-article.blogfa.com/

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

فرهنگ روبه زوال غرب

تمرین مرده خواری در خیابان!+ عکس
به دنبال نامگذاری یک روز در استرالیا به نام روز مرده های متحرک، مردم شهر سیدنی همه ساله در روز دوم آبان خود را به شکل جسدهایی که زنده شده‌اند درآورده و به صورت گروه های دسته جمعی در خیابان های این شهر به نمایش دادن اوج تمدن و فرهنگ غربی خود می پردازند.

به گزارش پایگاه 598، در حالی که نهاد های بیبن المللی همواره جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند اما خوی وحشی گری و دور بودن از تمدن انسانی در کشور های غربی به طرق مختلف مشاهده می گردد.

به دنبال نامگذاری یک روز در استرالیا به نام روز مرده های متحرک، مردم شهر سیدنی همه ساله در روز دوم آبان خود را به شکل جسدهایی که زنده شده‌اند درآورده و به صورت گروه های دسته جمعی در خیابان های این شهر به نمایش دادن اوج تمدن و فرهنگ غربی خود می پردازند.

تصاویر زیر خود گویای فرهنگ روبه زوال غرب می باشد.
 
 
 

 http://www.alborznews.net/fa/pages/?cid=30664

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |

حکایت افغانی هایی که شهروند ایرانی میشوند
ازدواج کن همینجا بمان ، مهمان نه شهروند شو!

آنها كابل را با تهران مي‌شناسند، ‌لباس بلند و شلوار گشاد محلي را در آورده‌اند و اينجا در تهران تي‌شرت مارك‌دار و شلوار جين مي‌پوشند. آدامس مي‌جوند و گاهي كه پول توي جيبشان باشد خرج‌هاي آن چناني مي‌كنند!

رويت را كه بر مي‌گرداني، كم نيستند دختران جوان افغان كه شال‌ها، روسري‌ها و مانتوهاي رنگارنگ مد روز تهراني‌ها را بر سر و تن دارند و ديگر چادرهاي بور چيني را از سر برداشته‌اند و فقط زن‌هاي قديمي‌تر افغان در مناطق محروم‌تر اين سر و وضع را دارند. اينها دختران نسل جديد افغان‌هاي تهراني هستند كه چشم‌هاي بادامي و تنگشان را آرايش مي‌كنند و خيابان‌هاي شمالي تهران را خوب مي‌شناسند!

اينها هم نسل سومي هستند، مثل ما تهراني‌ها كه نسل سومي داريم،‌اما با تفاوت اينكه نسل سوم آنها در بهترين شرايط تاريخي آب و اجداديشان به سر مي‌برند، دوراني كه پدرانشان در خواب هم نديده‌اند!
هرچند تهراني‌ها هنوز وقتي واژه «افغاني» را مي‌شنوند ياد چيزهاي خوبي نمي‌افتند و هنوز اين واژه براي افغان‌ها نوعي تحقير شمرده مي‌شود، هرچند كه هنوز افغان‌هاي ـ البته مجازـ همچون ساير مهاجران و پناهندگان دركشورهاي دنيا موقعيت اجتماعي و شهروندي ندارند، اما به نظر مي‌رسد همين شرايط ترديد و گريز و بي‌تفاوتي دولت ايران نسبت به اخراج آنها برايشان شرايط مطلوبي را فراهم كرده باشد.
 
در عين حال نبايد ساير امكاناتي كه برايشان فراهم شده را در نظر نگرفت، چه اينكه همين شرايط مهمان نوازي ايرانيان بيش از حد متصور و لازم بوده و تاكنون هم صدمات جبران ناپذير اجتماعي، اقتصادي و حتي امنيتي را براي ايراني‌ها و دولت فراهم كرده است.

افغاني‌هايي كه هر روز بيش از دو دلار خرج يارانه‌هايشان براي زندگي در شهر مي‌شود؛ ديگر به هيچ قيمتي حاضر به رفتن به شهر و ديار خود نيستند. چرا كه اينجا هم كار دارند،‌هم زن، هم درس دارند و هم تفريح و امنيت و آسايش و ... يعني به اصطلاحي هم دين دارند، هم دنيا!

بيست سال پيش وقتي يك افغان را توي خيابان‌هاي تهران مي‌ديديم در موقعيت‌هايي نظير حفر كانال‌هاي آب و فاضلاب، چاه‌ها، زمين‌هاي كشاورزي، كارگر شهرداري و ... بود اما حالا افغان‌ها همه جا هستند، در هر كار ردپايي دارند، پير و جوانشان را مي‌توانيد در همه جا پيدا كنيد.

اگر حوزوي باشيد و اگر دانشگاهي، اگر تجارت كنيد و خريد و فروش، اگر در كار فرهنگ باشيد و آموزش و يا اگر در كارهاي خلاف و قاچاق و ... باشيد حتما يك افغان هم آنجاست و آنقدر در برخي از شغل‌ها و صنوف جاي خود را محكم كرده‌اند كه در جريان برنامه دولت ايران براي اخراج آنها، اين كارفرمايان ايراني و برخي از مسؤولان صنوف بودند كه مخالفت‌هاي جدي را مطرح كرده و جلوي اخراج را مي‌گرفتند.

از سوي ديگر نمي‌توان اين نكته را از نظر دور داشت كه متاسفانه جمعيت مهاجران مجاز و غيرمجاز افغان‌ها در زمان ارتكاب جرم چندان مشخص نيست و در نگاه مشاهده كننده بيروني بين اين افراد تفكيكي وجود ندارد و عموما ارتكاب جرم افغان‌هايي كه چند ماه بيشتر درايران نيستند ، شرايط زندگي وامنيت كار افغان‌هاي مجاز را هم بر هم مي‌زند.

نسل اول - جنگ زده‌هايي كه مهماني را شروع كردند

بخشي‌ از آنها همان پيرمردهاي افغان هستند كه در روزهاي پس از پيروزي احمد شاه مسعود ـ فرمانده قهرمان جهاد و پايداري ـ به كشورشان برگشتند تا در همان خاك هم به خاك سپرده شوند.

اما پيرمردهاي افغاني كه در تهران مانده‌اند در هر سن و سالي كه هستند با شرط سلامت بايد در كنار ساير اعضاي خانواده كار كنند، در ايران كه باشند براي آنكه زندگي روي غلتكش بچرخد بايد كار كنند، اين قانون اين شهر است و افغان‌هايي هم در اين سه دهه حضور در اين پايتخت عريض و طويل اين موضوع را خوب فهميده‌اند.

اين نسل اما و اگر و حقي هم به گردن نسل‌هاي بعدي دارد، نقشي كه بسيار مهم است و باعث ثبات تقريبا نسبي افغان‌ها در تهران و البته ايران شده است.

بدون شك اگر سه دهه پيش، نه ! اما تا همين ده- پانزده سال قبل افغان‌ها دست از اصرارشان براي ماندن در ايران برمي داشتند و ايران مثل قديم‌تر‌ها برايشان فقط همسايه مي‌ماند، در اين صورت نسل‌هاي بعدي كه ديگر چهره‌هايشان هم به افغان‌ها نمي‌رود، در خاك آبا‌و‌اجداديشان بزرگ مي‌شدند و به راستي اگر در همان زمان حضور نيروهاي ائتلاف شمال(نيروهاي همراه احمد شاه مسعود) همه افغان‌هايي كه به ايران و ساير نقاط دنيا مهاجرت كرده بودند برمي‌گشتند آيا اين كشور باز هم به كام نيروهاي طالبان شيرين مي‌شد !؟

به هر روي داستان افغان‌هاي كارپيشه و قانع در ايران با همين نسل اول افغان‌هاي مهاجر شروع شد و تا امروز ابعاد و شكل‌هاي جديد، منحصر به فرد و تا حدودي خطرناك به خود گرفته است و حالا اين نسل يا ديگر زنده نيستند، يا از كار افتاده شده‌اند و جايشان را به نسلي داده‌اند كه سه دهه پيش در كنار پدر و مادرشان نمي‌دانستند كشورشان را به كدام مقصد ترك مي‌كنند و آيا باز هم بر‌مي‌گردند.

نسل دوم - بنيانگذاران كار زياد با مزد كم ! ازدواج ايراني و مقاومت براي نرفتن

وقتي مردان افغان دست زن و بچه‌هاي خود را گرفتند و راهي ايران كه نزديك‌ترين، بازترين و راحت‌ترين مرز را داشت شدند، فرزندانشان هيچ وقت به اين سرزمين جديد، دور شدن از وطن يا حتي وضعيت زندگيشان فكر هم نمي كردند، در آن روزهايي كه كودكان افغان گرسنه بودند، حتما فكركردن به اسباب‌بازي و يا حتي خود بازي برايشان بي معنا بود و گرسنگي نمي گذاشت كه به جايي كه مي‌روي فكر كني ! نسل دوم ، همين كارگران امروز و چند سال پيش ما در ايران هستند، پدران همين كودكاني كه ديگر كشورشان ايران شده و زبانشان هم برگشته !

مردان افغاني كه بدون خانواده و براي كار به ايران مي آمدند، به دليل حفظ ارتباط با خانواده و كشورشان احتمال و انگيزه بيشتري براي بازگشت داشتند اما بخش قابل توجهي از افغان‌هاي مجاز و غير مجازي كه با خانواده آمدند ديگر حتي با اجبار هم از ايران بيرون نرفتند و امروز حدود دو دهه است كه ايراني! تهراني، شيرازي، مشهدي و ... هستند!

نسل دوم افغان‌هاي تهراني اما نسبت به نسل قبلي فرصت بيشتري آموزش، بهداشت، كار و در نهايت زندگي داشتند و توانستند با گرفتن دختران فقير از خانواده‌هاي محروم ايراني خود را به ايراني‌ها آنچنان وصل كنند كه تا چند نسل ديگر هم جدايي امكان‌پذير نباشد.

اين نسل همان گروهي‌ بودند كه طي حداقل يك دهه گذشته در مقابل انواع برنامه‌هاي دولت ايران براي بازگشت مهاجران مقابله كردند!

شايد بتوان گفت كه اين نسل از افغان‌ها بيشترين آسيب را ديده‌اند، چرا كه دوران كودكي و نوجواني‌ آنها با سال‌هاي سخت پس از جنگ در ايران همراه بود، دوراني كه كار و زندگي بسيار سخت بود و هنوز مردم و بسياري از مسئولان ايران حضور تعداد قابل توجهي از افغان‌ها را در پايتخت برنمي‌تافتند و هنوز اجاره دادن خانه، ازدواج با دختران ايراني، كار كردن در محيط كاري و ... تابويي خطرناك بود كه مردم از آن اجتناب مي‌كردند!

البته ناگفته نيست كه در همين سالها همين نسل از افغان‌ها به دليل خاصيت كلي دوري از وطن و نداشتن نگراني از بابت بي‌آبرويي، فقر و نداشتن كار، دستمزد‌هاي كم در مقابل كار زياد كه كارفرمايان ايراني را بد عادت كرد و همچنين برخي اخبار درمورد تخلفات و بعضا جنايات افغان‌ها به مردم ايران باعث شد اين نسل در اذهان ايراني‌ها نسلي خطرناك و غير قابل ترحم تا امروز بماند.

در عين حال پدران كودكان افغان امروز تهران ما، در دهه هفتاد و اواخر دهه شصت فرصت‌هايي را هم براي درس خواندن پيدا كردند، به طوري كه در سه دهه گذشته بيش از 602 هزار نفر از بزرگسالان افغان‌ در دوره‌هاي سوادآموزي شركت كرده و با سواد شده‌اند.

همچنين مدير كل اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور چند ماه پيش با تاكيد بر اينكه آمار دقيقي از مجموع فارغ‌التحصيلان افغان در مراكز آموزش عالي وجود ندارد گفت: حدود 12 هزار نفر در سي سال گذشته در رشته‌هاي مختلف آموزش عالي در نقاط مختلف كشور فارغ‌التحصيل شده‌اند.

نسل سوم - افغاني‌هاي تهراني ، كودكاني كه كابل را با تهران مي‌شناسند!

آنها كمتر به فكر رفتن و بيشتر آماده ماندن در تهران به هر طريق ممكن هستند.

دختر بچه‌ها و پسر بچه‌ها، به بلوغ رسيده‌ها و يا نوزاداني را مي‌گويم كه هنوز از آب و گل بيرون نيامده‌ بايد با زبان فارسي و با گويش ايراني حرف بزنند، مدرسه ايراني بروند و آداب و رسوم ايراني را ياد بگيرند، با دوستان ايراني درس بخوانند و بازي كنند، كنكور بدهند و بعدتر‌ها به راه برخي از همكيشانشان، شايد زن ايراني هم بگيرند!

اينها براي آنهايي است كه مجاز هستند و كارت اقامت دارند، اما كودكان نسلي كه افغان غيرمجازند، كجاي تهران ما هستند!؟

نبايد خيلي دور رفت و فكر‌هاي زيادي داشت!

آنها هم در كنار ما و هم جلوي ديد مسؤولان دولتي و نيروي انتظامي هستند! در معرض ديد آنها بزرگ مي‌شوند، گاهي درس هم مي‌خوانند اما تقريبا هميشه كار مي‌كنند و انگار ديده نمي‌شوند!

تهران ما در شرايط فعلي با دو جور نسل سومي افغان مواجه است، كودكان افغان مجازي كه سر و لباس و زندگي مناسبي دارند و در شرايط نسبتا مناسب و ثابتي درس مي‌خوانند و بزرگ مي‌شوند و كسي به بزرگ شدن آنها در تهران ما توجهي ندارد و در سوي ديگر كودكان افغان غيرمجازي كه رنگ حمام و تميزي را كمتر به خود مي‌بينند، پدر و مادر مشخص و درست و حسابي ندارند و از كل 24 ساعت شبانه‌روز 18-19 ساعت آن را در خيابان‌ها براي كار، آشغال جمع كردن و دوره‌گردي به سر مي‌برند.

اگرچه دولت ايران مدارس اختصاصي را براي كودكان افغان نگذاشته اما كودكان افغان مجازي كه خانواده آنها توان مالي داشته باشند در همين مدارس ايراني هم درس خوانده و مي‌خوانند، چه اينكه طبق آمار آموزش و پرورش در سال تحصيلي 86-85، 119هزار و 346 كودك افغان در حال تحصيل بوده‌اند كه اين آمار نسبت به سال تحصيلي 70-71، 75 درصد رشد را نشان مي‌دهد.

با اين وجود ميل به درس خواندن در بين كودكان افغان مجاز و غيرمجاز بسيار بالاست و به خصوص دختران افغان علاقه زيادي به ادامه تحصيل دارند و براي رسيدن به اين هدف خود توانسته‌اند در مدارسي تحت عنوان مدارس كودكان كار و خيابان كه زيرمجموعه انجمن حمايت از كودكان كاروخيابان است درس بخوانند در حالي كه شناسنامه ندارند.

از سوي ديگر دختران و پسران 6-7 ساله يا 15-16 ساله افغان مجاز يا غيرمجاز، ما بخواهيم يا نه، ديگر تهراني شده‌اند! تهران به عنوان شهري كه شهرستاني‌هاي خودمان به دنبال پولدار شدن در آن مي‌گردند، افغان‌ها را هم در خود نگه مي‌دارد و در فاصله كوتاهي راه درست يا غلط پولدار شدن را به آنها مي‌آموزد و در اين ميان يا به جايي مي‌رسند و يا مجرم و بزه‌كاري حرفه‌اي مي‌شوند! يكي گوني به دست مي‌گيرد و از ميان آشغال‌هاي پشت در خانه‌هاي ما سرمايه جمع مي‌كند ! يكي كارگر كارگاه پوست و قارچ و مرغداري و آجرپزي و ... است، يكي سر چهار‌راه‌ها دركنار اسفند مواد مخدر مي‌فروشد و يكي ديگر سال‌هاست كه در يكي از گران‌قيمت‌ترين و مجلل ترين خانه‌هاي شمال تهران سرايدار فيكس است!

نسل سومي‌هاي افغان‌ها به خصوص بخشي كه با داشتن كارت اقامت پدر ‌و ‌مادرانشان آينده روشنتري را براي خود مي‌بيند، ديگر به دنبال اين شغل‌هاي نازل نيست. نسل سوم افغانها، مي خواهد در اين آشفته بازار كلانشهر ما سري بالاتر از سر‌هاي پدران خود داشته باشد، اين نسل علاوه بر دانشگاه و مدرسه و درمانگاه و امكاناتي كه تا به حال داشته به دنبال داشتن شغل‌هايي رسمي‌تر در دستگاه دولتي ايران، مدارج علمي بالاترو امنيت بيشتر براي زندگي و كار است و در حالي كه هنوز تهران ساكنان خود را تبديل به شهرونداني داراي حقوق مدني محقق شده نكرده است آنها به دنبال تبديل شدن به يك شهروند حداقل درجه دوم هستند!

كودكان افغان كه امروز در دامان و بغل‌هاي مادرانشان بزرگ مي‌شوند چند سال ديگر تهراني‌هايي هستند كه به جز امكانات زندگي، حقوق مدني خود را هم طلب مي‌كنند !


به هر روي نبايد اين حقيقت را از نظر دور داشت كه جمعيت بيش از يك ميليوني افغان‌ها غير مجاز در ايران و چندين صد‌ هزار نفري آنها در پايتخت روي نوع زندگي ، كيفيت ، آموزش و مهمتر از همه كار و معيشت افغان‌هاي مجاز اثر نامطلوب گذاشته است و حالا ديگر به چشم مردم تهران و ايران، افغان‌ها يك جور بيشتر نيستند و فرقي بين افغان مجاز كه كارت اقامت دارد، سه دوره در طرح آمايش دولت ايران شركت كرده، گاهي پولي به جاي ماليات مي‌دهد و ... با افغان‌هايي كه هنوز يك ماه نيست قاچاقي به ايران و تهران آمده‌اند، نمي گذارند.

شواهد و نتايج عملكرد مسؤولان دولت ايران در سال‌هاي گذشته براي انسداد مرزهاي شرقي، مقابله با ورود افغان‌هاي جديد و برنامه‌هاي منسجم براي بازگشت داوطلبانه افغان‌هاي مجاز و اخراج افغان‌هاي غيرمجاز گوياي اين امر است كه اهتمام جدي براي خروج افغان‌ها وجود ندارد و هنوز معلوم نيست كه ايران مي‌خواهد جمعيت قابل توجه و نگران‌كننده مهاجران خود را برگرداند يا نه !؟ وقتي هنوز انسداد مرزها شرقي با انجام نرسيده و قاچاق افغان‌ها با كمترين قيمت توسط برخي ايراني‌ها صورت مي‌گيرد و طرح‌هاي اخراج و بازگشت داوطلبانه به دلايلي چون سرماي هوا متوقف مي‌شوند، ديگر نمي‌توان گفت كه اين مهمانان رفتني هستند و اين مهمان‌نوازان قصد ديگري جز مهمان‌نوازي بيش از سه دهه دارند.

گويي مي‌خواهيم علاوه بر نسل‌هاي اول و دوم افغان‌هاي جنگ‌زده، نسل‌هاي سوم و چهارم تهراني و اصفهاني و مشهدي و شيرازي شده آنها را هم در دامان پرمهر خود بزرگ كنيم!

http://www.alborznews.net/fa/pages/?cid=6901

+ نوشته شده در ساعت توسط alireza |